Nieruchomości

Zakup mieszkania przez internet? Tak, to możliwe!

Zakup mieszkania przez internet? Tak, to możliwe!

Żyjemy w czasach, kiedy zakupy przez internet to nasza codzienność. Coraz więcej z nas rezygnuje z klasycznej formy fizycznego odwiedzania sklepów. Czy możliwe jest kupno mieszkania przez internet? Czy działają biura nieruchomości online?

1.Bezpieczniej w sieci

Na temat zakupów internetowych istnieje wiele nieprawdziwych informacji, które w naszym przekonaniu przyjmowane są za pewnik. Chodzi o to, że zakupy w sieci nie są uważane za bezpieczne. To duży błąd, ponieważ przy racjonalnym zachowaniu jest wręcz przeciwnie. Idąc do sklepu też podejmujemy ryzyko, że ktoś ukradnie nam portfel, telefon, czy dokumenty, dlatego też nie zostawiamy ich na widoku. Podobnie ma się sytuacja w sieci jeżeli nie podamy haseł do naszego konta, nie będziemy wchodzić w podejrzane linki, transakcje w internecie są naprawdę bezpieczne. Obecnie bezpiecznie możemy wziąć online pożyczkę, kredyt, czy kupić wycieczkę. Można kupić mieszkanie przez internet, w zasadzie w każdej sytuacji, bez względu na nasz stan zdrowia, czy panującą na świecie pandemię koronawirusa. Możliwość zakupu mieszkania przez internet pozwoli działać biurom nieruchomości i zawierać bezproblemowo transakcje kupna- sprzedaży, nie narażając nikogo na zachorowanie.

2.Wizyta online w biurze sprzedaży

Odwiedzenie biura nieruchomości online pozwoli nam na obejrzenie nieruchomości poprzez wirtualny spacer, w technologii 3D. Da nam to możliwość dokładnego zapoznania się z nieruchomością, która nas interesuje, bez pośpiechu i w dogodnym dla nas momencie. Kontakt z deweloperem, czy agentem nieruchomości poprzez wideokonferencję, czy chat, w dzisiejszych czasach, to żaden kłopot, a w ten sposób równie dobrze otrzymamy odpowiedź na wszystkie nurtujące nas pytania. W lepszej sytuacji są te firmy deweloperskie i biura nieruchomości, które wprowadziły takie rozwiązanie już jakiś czas temu. Taka forma kontaktu jest bardzo pożądana przez zapracowanych klientów, dla których wideo spotkanie przez telefon jest najwygodniejszą formą kontaktu. Wybór i zakup mieszkania przez internet nawet w początkowej fazie, znacznie przyspiesza cały proces, ponieważ wstępnej selekcji nieruchomości jesteśmy w stanie dokonać z poziomu naszego komputera.

3.Rezerwacja online

Kupno mieszkania online jest najczęściej możliwe po dokonaniu rezerwacji. Na co dzień odbywa się to po podpisaniu umowy przedwstępnej, podobnie wygląda sytuacja podczas zawierania transakcji online. Deweloper, czy biuro nieruchomości przesyłają nam przy pomocy emaila umowę przed rezerwacyjną, którą podpisujemy i odsyłamy w tej samej formie do biura (jeżeli nie mamy możliwości wydrukowania umowy i jej odesłania wystarczy o tym fakcie powiadomić biuro nieruchomości). Kolejnym krokiem jest wpłata, kwoty ustalonej jako opłatę rezerwacyjną, na wskazany przez dewelopera rachunek bankowy. Tę część transakcji możemy przeprowadzić całkiem zdalnie. Wizyta u notariusza i podpisanie umowy zakupu musi się już odbyć przy osobistym stawiennictwie stron. Jednak i tutaj pandemia nie zatrzymuje toku spraw, ponieważ klienci umawiani są na indywidualne godziny tak, by kontakt osobisty ograniczyć do minimum.

4.Siła portali ogłoszeniowych

Coraz większa liczba osób korzysta z portali ogłoszeniowych. Wielu z nas zakup mieszkania poprzedza poszukiwaniami w serwisach ogłoszeniowych, o czym nie zapominają także deweloperzy. Większość z nich zamieszcza dokładne oferty, dzięki którym możemy dokładnie obejrzeć mieszkanie, do sprzedania, czy zapoznać się  z wizualizacją powstającej nieruchomości. 

Wszyscy powinniśmy iść z duchem czasu i stawiać na nowoczesne rozwiązania. Kupując mieszkanie przez internet oszczędzamy wiele czasu, do tego cała transakcja jest w pełni bezpieczna- dla naszego portfela i dla naszego zdrowia.

Materiał przygotowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl

Similar Posts