Nieruchomości

Zielone, komfortowe i z potencjałem – te dzielnice Krakowa zasługują na uwagę!

Zielone, komfortowe i z potencjałem - te dzielnice Krakowa zasługują na uwagę!

Kraków kojarzy Ci się wyłącznie ze Starym Miastem i Kazimierzem? Masz dość wielkomiejskiego zgiełku, a z drugiej strony nie chcesz rezygnować z udogodnień, które daje duża metropolia? Zapomnij o kompromisach i poznaj te dzielnice stolicy Małopolski, które zagwarantują Ci korzyści na wielu różnych płaszczyznach!

Odetchnij w Swoszowicach

Jeśli chociaż raz odwiedzisz tę część miasta, z pewnością w pamięci zostanie Ci obraz niezwykle zielonego miejsca, w którym nie brakuje możliwości spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Otoczone zielenią osiedla są odpowiedzią na potrzeby osób, dla których przestrzeń sprzyjająca rekreacji jest bardzo ważna. Jeśli dodasz do tego fakt, że dzielnica oferuje swoim mieszkańcom dobry dostęp do lokali handlowo-usługowych, placówek medycznych i oświaty, to nie będzie Cię dziwić jej rosnąca popularność. Na uwagę zasługuje również to, że można z niej bez większych problemów przemieścić się do innych stron miasta oraz nieduża odległość do obwodnicy miasta i portu lotniczego Balice. Zaletą Swoszowic, którą warto podkreślić, jest również sąsiedztwo dzielnicy Dębniki, w której zlokalizowane są liczne biurowce, Krakowski Park Technologiczny oraz kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Biorąc pod uwagę te czynniki, nie dziwi popularność Swoszowic wśród osób, które chcą z Krakowem związać się na dłużej i szukają wymarzonego miejsca dla siebie w nim. Przykładem jest nowa inwestycja Panorama Kliny, w której skład wchodzą kameralne budynki wielorodzinne oraz domy w zabudowie szeregowej.

Zwierzyniec dla wymagających

Jeśli ponad wszystko cenisz sobie chwile spędzone aktywnie i nie wyobrażasz sobie życia bez dostępu do zieleni, to Zwierzyniec jest właśnie dla Ciebie. Dlaczego? Na uwagę zasługują tak oczywiste symbole tej dzielnice, jak Ogród Zoologiczny i Lasek Wolski. Popularnym kierunkiem są oczywiście również kopce:  Piłsudskiego i Kościuszki oraz Park Decjusza. Malownicza okolica i wielość terenów sprzyjających wypoczynkowi, idzie tutaj w parze z bliskością do serca miasta, dzięki czemu ma się wszystko, czego potrzeba na wyciągnięcie ręki.

Poczuj magię Podgórza

Pisząc o wyjątkowych dzielnicach na mapie Krakowa, nie sposób pominąć Podgórza. Na uwagę zasługują z pewnością takie miejsca jak Kopiec Krakusa, z którego można podziwiać niezwykłą panoramę miasta, czy pełen uroku Rynek Podgórski z kościołem św. Józefa. Mieszkańcom lubiącym aktywny wypoczynek z pewnością dobrze służy rozległy Park Bednarskiego, w którym organizowane są sprzyjające integracji Pikniki Krakowskie.

Similar Posts