Porady

Młynek do soli i pieprzu – postaw na dekoracyjne modele!

Młynek do soli i pieprzu – postaw na dekoracyjne modele!

Bezpośrednie mielenie nad potrawą, zachowując przy tym pełnię smaku i aromatu, jest możliwe dzięki młynkom do pieprzu i soli. Pozwalają one wydobyć z przypraw to, co najlepsze, a dodatkowo pięknie prezentują się w kuchni czy na jadalnianym stole. Sprawdzamy zatem, jakie młynki do pieprzu możemy wybrać pośród bardzo szerokiej oferty.

Młynek do pieprzu – czy warto go mieć?

Jedzenie stanowi dużą część naszego życia. Warto nie tylko rozsądnie wybierać poszczególne składniki, ale też pamiętać o przyprawach, wśród których zdecydowanie króluje pieprz i sól. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż to właśnie umiejętne doprawienie stanowi połowę sukcesu.

Trzeba jednak mieć świadomość, że pieprz, tak jak i inne zioła, przechowywane w słoiczkach czy otwartych torebeczkach tracą swój aromat oraz charakterystyczny smak. Bez względu na to, czy gotujemy sporadycznie, czy codziennie, bez młynka do pieprzu i soli się nie obejdzie. To element wyposażenia kuchennego, dzięki któremu możemy cieszyć się pełnią smaku i aromatu w każdej chwili — nie tylko w trakcie procesu przyrządzania, ale też bezpośrednio na talerzu.

Rodzaje młynków do przypraw

Młynek do pieprzu i soli może mieć różny mechanizm działania, materiał wykonania oraz dodatkowe właściwości. Przed jego zakupem dobrze jest określić swoje wymagania, biorąc pod uwagę czysto techniczne parametry, ale też i wizualne. Polecamy sprawdzić młynek do soli i pieprzu od NetTrading.pl. Oferta tego sklepu jest bardzo szeroka i zróżnicowana, więc nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem tego właściwego. Znajdują się tam właściwe wszystkie młynki do pieprzu, jakie tylko możemy sobie wymyślić.

Ręczne i elektryczne młynki do przypraw

Młynki do pieprzu ręczne są proste w użyciu i chętnie wykorzystywane w domowej kuchni, jednak coraz częściej wypierane na rzecz elektrycznych. Powodem może być ich dokładność – elektryczny mechanizm jest w stanie drobniej zmielić przyprawy i to używając wyłącznie jednego przycisku. Z drugiej zaś strony głośniej pracuje i konieczna jest regularna wymiana baterii. W niektórych modelach młynków do pieprzu i soli można ponadto sterować grubością mielenia – nawet w pięciostopniowej skali.

Drewniane, akrylowe i gumowe młynki do pieprzu i soli

Młynki do przypraw mogą być wykonane z różnych materiałów, ale zawsze są wyprofilowane w ten sposób, by dobrze leżały w dłoni. Każdy z nich znajdzie swoich zwolenników. Przykładowo dużą popularnością cieszą się akrylowe modele z przezroczystym zbiorniczkiem umożliwiającym stałe nadzorowanie poziomu jego zapełnienia. Natomiast drewniane młynki do pieprzu prezentują się niezwykle stylowo i elegancko, jednak muszą być dobrze zaimpregnowane. Nie można też myć ich w zmywarce.

Jeśli zaś chodzi o modele gumowe, to tutaj uwagę zwraca nie tylko ich minimalistyczny design, ale również właściwości. Takie młynki nie wyślizgną się nawet z wilgotnych dłoni, co może się zdarzyć w pośpiechu, podczas gotowania i chęci szybkiego doprawienia potrawy.

Młynek do soli i pieprzu ozdobą stołu i kuchni

Nietrudno zauważyć, że młynki do przypraw sprawdzają się nie tylko w czysto praktycznej roli, ale również stanowią ciekawy element dekoracyjny. Bez problemu wkomponujemy je do swojego wnętrza i całej aranżacji.

Nowoczesne młynki do pieprzu z drewna bukowego występują w różnych odcieniach – od białego, przez jasne drewno, po ciemne – w wersji gładkiej lub z widocznym usłojeniem. Fani surowego minimalizmu mogą zaś postawić na połączenie czerni i akrylu bądź elementów ze stali nierdzewnej. Znajdą się też propozycje dla osób ceniących sobie kolorowe dodatki. Młynek do pieprzu w odcieniu miętowym, błękitnym czy czerwonym to propozycje, obok których trudno przejść obojętnie.

Nie ulega wątpliwości, że młynki do przypraw przydają się dosłownie w każdej kuchni – tak samo profesjonalnego kucharza, jak i amatora. Dodatkowo sprawdzą się też jako ciekawy i praktyczny prezent, szczególnie w zestawie i z dołączoną do niego dekoracyjną podstawką.

Similar Posts