Porady

Lampka w sypialni – jak wybrać tę idealną?

Lampka w sypialni – jak wybrać tę idealną?

Sypialnia to miejsce o szczególnych potrzebach. Przede wszystkim – powinna być urządzona i wyposażona w taki sposób, byśmy mogli bez problemów zażywać w niej relaksu oraz odpoczywać. Głęboki sen zapewnią nam odpowiednio dobrane łóżko z miękkim materacem. O komfort w pierwszych chwilach po przebudzeniu zatroszczą się gruby, puchaty dywan. A w czasie nocnych spacerów po szklankę wody lub do toalety, pomocna może okazać się nocna lampka. Szczególnie ten ostatni element został w ciągu ostatnich lat mocno dowartościowany. Na rynku mebli i sprzętu do wyposażenia domu zauważamy bowiem coraz większą i bardziej zróżnicowaną ofertę lampek nocnych, dostosowaną do najróżniejszych trendów i stylów dekoracji.

Lampka nocna do sypialni – praktyczna i estetyczna

Dobór lampki do sypialni to ważny krok w jej wyposażeniu. Zazwyczaj, wykonujemy go na samym końcu, gdy pomieszczenie jest już niemal całkowicie zaaranżowane, a meble zakupione i ustawione w wybranych miejscach. Nie powinno to zresztą dziwić – o wiele łatwiej jest dobrać lampkę pod kolor ścian lub dopasować ją do zakupionych mebli niż na odwrót.

Z tych powodów – lampka nocna pełni ważne funkcje estetyczne w naszej sypialni; najczęściej stanowi zwieńczenie jej aranżacji lub istotne dopełnienie. Na szczęście, wśród obecnych na naszym rynku, znajdują się lampki dostosowane do konkretnych trendów i mód, jak i te uniwersalne, wpasowujące się w każdy styl.

O wyborze lampki nocnej do sypialni

Wybór lampki nocnej jest sprawą dość indywidualną – niektóre modele lampek sprawdzają się lepiej w pomieszczeniach eleganckich, inne natomiast w pstrokato udekorowanych pomieszczeniach.

Najczęściej, decydujemy się na zakup lampek stojących, przeznaczonych do ustawiania na stolikach nocnych. Lampki takie są niezwykle praktyczne – wyposażone są w proste mechanizmy uruchamiające, co pozwala na ich włączenie nawet podczas pobudki w środku nocy. Ponadto – ich lekko zaciemniające klosze sprawiają, że emitowane światło jest delikatne dla naszych oczu i nie oślepia. Szczególnie popularne są nowoczesne lampki nocne – wykonane z takich materiałów jak drewno, metal lub szkło. Lampki te świetnie wkomponowują się w sypialnie zaaranżowane w stylu eleganckim, minimalistycznym, ale również rustykalnym, hotelowym i wielu innych.

Oprócz nich korzystamy także z kinkietów przeznaczonych do wieszania nad stolikiem nocnym. Jest to ciekawa i dla wielu osób niezwykle atrakcyjna alternatywa. Stosuje się także lampy wieszane bezpośrednio nad samym łóżkiem. Z obu wersji korzystają osoby, które lubią spędzać czas wolny w łóżku lub pracować – szczególnie osoby, które dużo czytają lub ślęczą do późna przed laptopem.

Lampki wiszące lub sufitowe to kolejna grupa lampek coraz chętniej stosowanych w sypialni. Szczególnie chętnie korzystają z nich właściciele sypialni o nietypowej zabudowie, która pozwala na zamontowanie oświetlenia w suficie. W takim wypadku – lampki zwisają na długich przewodach, a ich klosze znajdują się w wybranej przez nas wysokości nad łóżkiem lub stolikiem nocnym. Są to również lampki chętnie stosowane przez osoby lubiące zasypiać z książką lub przy ulubionym serialu.

Podczas wyboru lampki wiszącej należy wziąć rodzaj zamontowanego klosza. Aby lampka nie oślepiała nas po uruchomieniu, warto wybrać taki klosz, który będzie odpowiednio rozpraszał blask żarówki bądź też przekierowywał go w precyzyjnie wybranym kierunku.

fot. skleplamp.pl

Similar Posts