Porady

Oświetlenie na tarasie – stwórz wyjątkową przestrzeń doodpoczynku

Taras to szczególna przestrzeń. Z jednej strony stanowi przedłużenie sypialni bądź salonu, z drugiej zaś prowadzi do ogrodu, choć nie zawsze. Niezależnie od tego, jakiego metrażu jest taras, czy prowadzi do ogrodu bądź wieńczy przestrzeń domowego wnętrza, warto zadbać o odpowiednie jego oświetlenie. Dzięki temu uda się stworzyć cudowne miejsce do odpoczynku. Jakie lampy sprawdzą się na tarasie?

Oświetlenie zewnętrzne – czym powinno się charakteryzować?

Zwróćmy uwagę na to, jak dobierać oświetlenie zewnętrzne. Klasyczne lampy, które wybieramy do wnętrz, nie sprawdzą się w warunkach zewnętrznych. Taras bowiem narażony jest na nieustanne działanie warunków atmosferycznych, z tego względu wybierane do tej przestrzeni lampy muszą być odporne na wilgoć, opady atmosferyczne, wiatr, promieniowanie słoneczne, niskie i wysokie temperatury. Należy zatem wybierać lampy z kategorii oświetlenia zewnętrznego. Można je znaleźć na stronie https://azzardo.com.pl/.

Pamiętajmy również o tym, że im bardziej taras pozostaje nieosłonięty, tym mocniej zabudowane powinno być oświetlenie, które się tu znajdzie. Należy także wybierać produkty o wysokim parametrze IP, informującym o wodoszczelności i odporności na wnikanie drobnych cząsteczek zanieczyszczeń.

Zabezpieczenie instalacji oświetleniowej

Jeśli decydujemy się na lampy, które wymagają podłączenia do źródła prądu, musimy postawić na odpowiednio przygotowaną oraz zabezpieczoną instalację elektryczną. O całym projekcie warto pomyśleć przy okazji remontu czy zmian wprowadzanych na tarasie. Trzeba szukać wśród produktów wchodzących w skład instalacji elektrycznej, w tym gniazdek i włączników, które będą zabezpieczone przed działaniem warunków atmosferycznych. Więc informacji na temat oświetlenia zewnętrznego można znaleźć na stronie http://piekny-dom.com.pl/.

Naświetlacze i punktowe źródła światła

Na tarasie dobrze jest zainstalować jak najbardziej funkcjonalne i proste w swojej formie lampy zewnętrzne. Doskonale sprawdzą się naświetlacze, które mimo swojej konstrukcji pozostają bardzo estetyczne i na tyle uniwersalne, że pasują do różnych aranżacji tej przestrzeni zewnętrznej. Alternatywą są punktowo rozmieszczane źródła światła. Chodzi przecież o to, aby ta część należąca do budynku pozostawała praktyczna i komfortowa w codziennym użytkowaniu.

Zadbaj o nastrojowy klimat

Nastrojowy klimat na tarasie wprowadzą kinkiety zewnętrzne, z których światło pada ku dołowi i ku górze jednocześnie. Jest ono subtelne, tłumione przez oprawę kinkietu, dzięki czemu można stworzyć przytulną i przyjazną atmosferę. Cudowny klimat wprowadzą także girlandy świetlne rozwieszone pod sufitem bądź lampki cotton balls, które można ustawić w dowolnym miejscu.

Taras to miejsce odpoczynku, relaksu w pojedynkę, z bliską osobą, rodziną bądź znajomymi. Korzystamy z tej przestrzeni w każdej wolnej chwili, dlatego warto zadbać o odpowiednią atmosferę, a tę zagwarantują właściwie dobrane lampy zewnętrzne.

 

Similar Posts