Porady

Wybieramy odpowiedni siłownik do szafek

Wybieramy odpowiedni siłownik do szafek

Siłowniki to szafek lub też inaczej nazywane podnośniki gazowe są niezbędnym wyposażeniem wielu, nowoczesnych mebli. Przede wszystkim komód oraz szafek kuchennych, łazienkowych, montowanych w salonach, których drzwiczki otwierają się, na przykład do góry. Choć ich nazwa nie jest powszechnie znana, bez nich sprawne korzystanie z mebli byłoby znacznie utrudnione. Jaki siłownik do szafki wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Podnośniki gazowe

Podnośniki gazowe są praktycznym rozwiązaniem, które odpowiada za płynną, swobodną, a przede wszystkim cichą pracę klapy, jak również na zatrzymywanie się jej w określonym miejscu. Umożliwiają zatem szybkie wyjmowanie potrzebnych rzeczy, bez konieczności podtrzymywania drzwiczek. Decydując się na wybór odpowiedniego siłownika do szafek, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na kilka aspektów. Jakich?

Siłowniki do szafek – jak wybrać odpowiedni model?

Podnośniki gazowe można podzielić na dwa modele. Dostępne są wersje, które montuje się najczęściej, czyli w klasycznych szafkach, np. kuchennych otwieranych do góry. Co więcej, na rynku można również dostać siłowniki montowane do tak zwanych barków, będących elementem meblościanek lub komody. Podnośniki te umożliwiają otwieranie się mebla do dołu.

Ponadto, warto również pamiętać, by zwrócić uwagę na rodzaj obciążenia. Niektóre modele są w stanie unieść nawet kilkanaście kilogramów. Przed zakupem odpowiednich siłowników trzeba koniecznie wziąć pod uwagę rodzaj frontu oraz jego wagę. Co więcej, bardzo istotny jest również materiał, z jakiego wykonane są podnośniki. Rozsądniej jest zdecydować się na zakup siłowników wyprodukowanych, między innymi z wytrzymałego i odpornego metalu wykończonego, np. elementami z tworzyw sztucznych. Warto także zwrócić uwagę na moc podnośnika, która wyrażona jest w Newtonach.

Jak działają siłowniki?

Działanie podnośników gazowych bazuje przede wszystkim na automatycznym utrzymaniu mebli w pozycji otwartej, muszą one zatem być wysokojakościowe. Produkty te składają się z klapy, zwykle olejowej, cylindra z gazem, będącego pod wysokim ciśnieniem, pręta w tłoku, który przenosi działanie określonego siłownika na mebel. Gaz, który znajduje się wewnątrz tłoka, z trudem przedostaje się na zewnątrz, dzięki czemu drzwiczki szafki opadają wolno.

Wciskając zwalniacz umieszczony w środku, można odblokować podnośnik. Element ten jest odpowiedzialny za otwarcie komory wewnątrz tłoka. Czynność ta pozwala na przepływ gazu w siłowniku i na odblokowanie tłoka do odpowiedniej pozycji.

Siłowniki do szafek – gdzie kupić?

Jeśli chcesz kupić odpowiedni siłownik do swojej szafki, warto zdecydować się na zakupy w sprawdzonym sklepie. Proponujemy Ci zakupy w Grass Hopper, gdzie znajdziesz wyłącznie wysokojakościowe siłowniki o różnych mocach wykonane z trwałych materiałów. W ofercie dostępne są podnośniki gazowe, ale również mechaniczne przeznaczone do wielu rodzajów mebli.

Siłowniki do szafek są uniwersalnym wyposażeniem wielu, nowoczesnych mebli. Odpowiadają za płynną oraz cichą pracę drzwiczek montowanych w szafkach kuchennych lub łazienkowych, a także klap w tak zwanych barkach, będących wyposażeniem, np. meblościanek otwieranych do dołu. Kupując odpowiedni podnośnik, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z jakiego jest wykonany, jego moc oraz rodzaj. Jeśli szukasz sprawdzonych siłowników do szafek, proponujemy zakupy w sklepie Grass Hopper.

Similar Posts