RTV i AGD

Dobry ekspres do kawy – na co zwrócić uwagę?

Dobry ekspres do kawy – na co zwrócić uwagę?

Chcesz znaleźć dla siebie odpowiedni ekspres, który spełniłby wszystkie Twoje oczekiwania? Szukasz urządzenia, które przyrządzi pyszną oraz aromatyczną kawę? Nic trudnego! Na wszystkie nurtujące Cię pytania otrzymasz odpowiedź w naszym poniższym artykule. Podpowiemy, jaki powinien być dobry ekspres do kawy oraz jakie dokładnie urządzenie wybrać, które spełni Twoje smakowane wymagania. Z pewnością uda Ci się dzięki temu znaleźć idealny ekspres do kawy.

Ekspres ciśnieniowy – urządzenie do zadań specjalnych

Ekspres ciśnieniowy to bez dwóch zdań najlepsze urządzenie do parzenia specjałów kawowych. Z tego rodzaju urządzenia korzystają oczywiście bariści, którzy zajmują się profesjonalnie parzeniem kawy. Ekspresy ciśnieniowy posiadają odpowiednią metodę przygotowania kawy pod ciśnieniem. Można ją regulować samodzielne, gdzie w ten sposób decydujemy o intensywności oraz smaku kawy. Ponadto ekspresy ciśnieniowe cechują się również wygodą pod kątem samej obsługi oraz czyszczenia.

Do najpopularniejszych modeli ciśnieniowych urządzeń można zaliczyć ekspres kolbowy oraz automatyczny. Ich największą różnicą między sobą jest czas przygotowania kawy. W ekspresach kolbowych proces ten jest znacznie dłuższy. Wszystko to za sprawą tego, że nie każde urządzenie posiada wbudowany młynek czy system spieniania mleka. Zmusza nas to do wykonania samodzielnie tych czynności w wolnostojącym młynku oraz spieniaczu. Następnie zmieloną kawą umieszcza się w kolbie i delikatnie ubija. Gdy jednak nie chcemy długo czekać, jesteśmy zabiegani lub zależy nam na szybkim przygotowaniu kawy, to ekspres automatyczny będzie najlepszym wyborem.  Posiada również wiele dodatkowych funkcji, dzięki którym nasza kawa staje się aromatyczna oraz po prostu smaczna. W błyskawicznym tempie przyrządzi wybraną kawę spośród ich wielu rodzajów.

Ekspres do kawy z młynkiem – duże ułatwienie

Oczywiście możemy bez problemu kupić gotową, zmieloną już mieszankę kawy, czy kupić osobny młynek (wolnostojący) do zmielenia ziaren kawy. Jednak, aby ułatwić sobie to zadanie, wybierzmy po prostu ekspres ze wbudowanym już młynkiem, aby móc na bieżąco przygotowywać kawę w odpowiedniej dla siebie ilości bez konieczności picia mielonej mieszanki ze sklepu. Nie musimy martwić się zakupem dodatkowe sprzętu i wydawać kolejne pieniądze. Nowoczesne oraz dobre ekspresy do kawy posiadają już wbudowany młynek – najczęściej żarnowy ze stali, co jest najlepszym rozwiązaniem.

Na rynku można znaleźć również młynki udarowe, ale nie są one najlepszej jakości i z pewnością nie przygotują ziaren, które następnie sprawią, że kawa będzie miała dobry smak. Posiadają ostrza, które przecinają ziarna, niszcząc jednocześnie ich smak, przez co zaparzona kawa nie smakuje dobrze. O wiele lepiej sprawdzi się wspomniany już młynek żarnowy, wykonany ze stali, dzięki temu jest dodatkowo bardzo odporny na uszkodzenia.

Ekspres ze spieniaczem dla miłośników latte

Ekspres do kawy ze spieniaczem to obowiązkowe urządzenie szczególnie dla osób, które cenią sobie mleczne warianty kawy jak cappuccino czy latte.  Ponadto, jeśli duża ilość domowników wybiera mleczne kawy, to ekspres z systemem spieniania mleka lub spieniaczem będzie najlepszym rozwiązaniem. Bez problemu uda nam się spienić mleko bez konieczności wykonania tej czynności samodzielnie w osobnym urządzeniu.

 

źródło zdjęcia: freepik.com

Similar Posts