RTV i AGD

5 sprzętów i usług, których potrzebujesz, aby urządzić kino w swoim salonie

5 sprzętów i usług, których potrzebujesz, aby urządzić kino w swoim salonie

Każdy marzy o sali kinowej we własnym domu – jak to zrobić? Oto lista sprzętów i usług, które musi mieć każdy zapalony kinomaniak! To absolutne must have!

1. Smart TV z dopasowaną rozdzielczością ekranu

Dziś immersja staje się dla nas niezwykle ważna – realizm, możliwość zatopienia się w świecie serialu i filmu – robimy wiele, by to osiągnąć. Najważniejszym elementem kina domowego jest telewizor z ekranem o dopasowanej do pomieszczenia rozdzielczości. To nie ulega najmniejszej wątpliwości. Wysokiej klasy telewizor z rozdzielczością 4K, obsługą trybu HDR, który poprawia jakość detali i oświetlenia obrazu oraz funkcjami zapewniającymi najlepsze ustawienia dla konkretnego rodzaju treści będzie idealnym rozwiązaniem. Nie musimy decydować się na bardzo drogi telewizor – zróżnicowane oferty producentów, którzy zadbali o najwyższej jakości technologie w swoich sprzętach, umożliwiają stworzenie kina domowego za nieduże pieniądze. Możemy również zdecydować się na rzutnik – niestety te profesjonalne kosztują znacznie więcej od telewizorów o znakomitej jakości obrazu ze średniej półki cenowej.

2. Soundbar lub zestaw głośników

Aby cieszyć się najlepszym odbiorem ulubionych treści i poczuć jak w prawdziwym kinie,
w parze ze znakomitą jakością obrazu powinien iść przestrzenny i dynamiczny dźwięk. W tym celu warto wyposażyć domowe kino w soundbar albo system głośników 5+1, 5+2, a nawet 7+1. To zestawy głośników satelitarnych wraz z jednostką centralną, którą najczęściej jest subwoofer, rzadziej soundbar. Takie kombinacje doskonale rozprowadzają dźwięk przestrzenny, zwłaszcza jeśli rozstawimy je w salonie w odpowiedni sposób. Dzięki temu uzyskamy niezwykłe wrażenie bycia częścią tego, co dzieje się na ekranie.

3. Telewizja przez Internet w jakości 4K

Kiedy mamy już telewizor i system nagłaśniający, dobrze jest zainwestować w usługi. Możemy wybierać je z osobna albo w stworzonych przez dostawców telewizji pakietach. Z pewnością zapalony kinomaniak nie ograniczy się do multipleksów – proponują bardzo okrojone opcje. Dlatego trzeba postawić na bardziej zaawansowane usługi – telewizja przez Internet to szansa na dostęp do wielu różnych treści. Warto rozszerzyć tradycyjną telewizję o paczki tematyczne kanałów, które zawierają różne popularne stacje sportowe, kanały z serialami i ze starszymi filmami – możliwości jest naprawdę wiele. Dostawca telewizji INEA umożliwia swobodny wybór oferty – poszczególne paczki tematyczne kanałów, które najbardziej trafiają w nasz gust możemy wybrać nawet bez przywiązania, na wybrany okres, np. do końca sezonu ulubionego serialu lub na czas trwania rozgrywek Ekstraligi. Warto pamiętać, że telewizja przez Internet światłowodowy jest w stanie zapewnić wysoką rozdzielczość i jakość 4K przy jednoczesnym zachowaniu płynności obrazu. Podczas korzystania np. z telewizji INEA, mamy gwarancję stabilności łącza przy znakomitej prędkości przesyłu danych (symetryczne odbieranie i wysyłanie). Co więcej, telewizja przez Internet może dawać nam jeszcze lepszy dostęp do usług Smart TV. W większości ofert możemy liczyć na darmowy YouTube (z reklamami) albo YouTube Premium (stanowi dodatkową, płatną usługę).

4. Nowoczesny dekoder bezprzewodowy

Zwykłe dekodery służące tylko do odtwarzania sygnału telewizji odeszły już do lamusa.
W prawdziwym kinie domowym nie może zabraknąć innowacyjnego dekodera bezprzewodowego z nowoczesnymi funkcjami, które zapewniają rozrywkę na najwyższym poziomie. Nie zdążyłeś na film, którego tak wyczekiwałeś lub zapomniałeś o wczorajszym finale sezonu ulubionego serialu? Nowoczesne dekodery bezprzewodowe posiadają funkcję włączania trwającego właśnie programu od początku oraz odtwarzania wybranego programu nawet do 7 dni wstecz. W domowym kinie przyda się także funkcja nagrywania, dzięki której nie przegapisz żadnego odcinka serialu lub programu – dekodery z nagrywarką przechowują na dysku nagrany materiał nawet do 90 dni. Ponadto ułatwiają wybór filmów na wieczorny maraton – wypożyczalnia filmów VOD z bogatą biblioteką pozwoli oglądać najlepsze hity bez wychodzenia z domu.

5. Odtwarzacz Blu-ray

To obowiązkowy punkt dla kolekcjonerów filmów, którzy chcą je oglądać bez końca
w wysokiej jakości obrazu. Nowoczesne odtwarzacze Blu-ray możemy podłączyć przez Wi-Fi, nie potrzebujemy więc dodatkowych kabli. Najnowsze filmy z płyt Blu-ray są odtwarzane
w jakości Full HD lub UHD, dzięki czemu obraz ma znacznie lepszą głębię niż w przypadku odtwarzania płyt DVD. Zyskujemy naturalne kolory, wyraziste detale i faktury, głęboki kontrast. Nowoczesnym odtwarzaczem Blu-ray możemy sterować za pomocą telefonu, bez zakłócania oglądanego aktualnie programu.

Similar Posts