Dom i Ogród

Co najlepiej pomoże usunąć farbę – przegląd rozpuszczalników

Co najlepiej pomoże usunąć farbę – przegląd rozpuszczalników

Sklepy i markety budowlane, zarówno te stacjonarne, jak i internetowe, w swojej ofercie mają całą gamę różnych rozpuszczalników do farb. Równie ważne, co wybór produktu najlepszej jakości, jest wybór rozcieńczalnika, który poradzi sobie z rodzajem farby. Jak spośród wielu znaleźć ten najlepszy?

Czy rozpuszczalnik to produkt, który jest niezbędny w garażu majsterkowicza? Z pewnością nie, ale nie ma wątpliwości co do tego, że znacznie ułatwia życie. W zależności od tego, jakiej farby akurat używasz przy remoncie, wybierz taki rozpuszczalnik, który poradzi sobie z usunięciem zaschniętego produktu. Jeśli nie wiesz, jaki wybrać, przeczytaj nasz krótki poradnik.

Rozpuszczalnik, a rozcieńczalnik – czy to jest to samo?

Rozcieńczalnik znacznie ułatwia prace remontowe, bo oprócz tego, że pomaga szybko oczyścić narzędzia, pozbyć się warstwy starych farb i lakierów. Wymienne stosowanie nazwy rozpuszczalnik i rozcieńczalnik jest nieprzypadkowe, ponieważ z pomocą tego preparatu można rozcieńczać farby i lakiery i nie wpływa na ich jakość. Jeśli nie wiesz, jaki rozpuszczalnik sprawdzi się w Twoim garażu, oto przegląd produktów dostępnych na stronie: https://www.dekoratorium.pl/pl/Produkty/Pozostale/Rozcienczalniki/c/b2c-rozcienczalniki.

Rodzaje rozpuszczalników

– Rozcieńczalnik do poliwinylu – sprawdzi się do rozcieńczania lakieru, którego używa się do powierzchni stalowych, żeliwnych oraz betonowych. Wszędzie tam, gdzie beton, możemy użyć rozpuszczalnika poliwinylowego.

– Rozcieńczalnik poliuretanowy – do stosowania z farbą przeznaczoną do malowania zewnętrznych powierzchni żeliwnych, stalowych i aluminiowych. Sprawdzi się w pracach ogrodowych – przy ogrodzeniu i innych przydomowych metalowych konstrukcjach.

– Rozcieńczalnik akrylowy – pomoże w czyszczeniu narzędzi malarskich, po pracy z farbą akrylową. Niezbędny przy remontach i pracach malarskich – tych drobnych i tych na większą skalę. Oczywistym jest, że jeśli remont mieszkania trwa kilka dni, to po każdym dniu pracy należy dokładnie oczyścić narzędzia z resztek farby. Wałek, pędzel czy kuweta, pozostawione na kilka godzin w farbie, zaschną na kamień. Właśnie w takich momentach, w ich oczyszczeniu pomoże nam rozpuszczalnik. Aby temu zapobiec, należy na bieżąco czyścić narzędzia, żeby farba nie zdążyła stężeć.

– Benzyna ekstrakcyjna – najbardziej uniwersalny rozpuszczalnik do farb. Nadaje się do rozcieńczania większości farb i lakierów, choć przed użyciem należy dokładnie sprawdzić czy jest dedykowany akurat tej farbie, którą planujemy rozcieńczyć. Niezawodna w czyszczeniu narzędzi malarskich.

Skutecznie odtłuszcza różne powierzchnie, które wymagają wcześniejszego przygotowania. Odtłuszczanie należy przeprowadzić na powierzchniach, które były już użytkowane. Malując mieszkanie kupione od dewelopera możemy sobie odpuścić ten zabieg, ale po kilku latach mieszkania, przy następnym malowaniu, przeprowadzenie odtłuszczania będzie konieczne.

Nawet początkujący majsterkowicz poradzi sobie z odświeżeniem mieszkania. Dobry rozpuszczalnik będzie najlepszym przyjacielem nie tylko dla debiutującego Boba Budowniczego, ale również dla Perfekcyjnej Pani domu, która wspiera remont pracą swoich rąk, będzie znacznym ułatwieniem w porządkach poremontowych.

Similar Posts