Porady

Jaki brodzik wybrać do kabiny prysznicowej?

Jaki brodzik wybrać do kabiny prysznicowej?

Zakup brodzika prysznicowego to ważna decyzja podczas urządzania łazienki. Powinieneś ją podjąć jeszcze przed zakupem kabiny prysznicowej, ponieważ brodzik i kabina muszą do siebie idealnie pasować. Wybierając brodzik do łazienki, warto zwrócić szczególną uwagę na jego funkcjonalność i wygodę. Nie zapominaj o efekcie wizualnym – prysznic w łazience może być bardzo atrakcyjnym elementem aranżacji.

Brodziki prysznicowe – różne modele i rozmiary

Znajdziesz wiele różnych modeli brodzików prysznicowych. Co prawda, najczęściej wybierane są modele prostokątne i półokrągłe, ale to nie jedyne dostępne możliwości. Narożny brodzik półokrągły to niezwykle praktyczne rozwiązanie szczególnie w małych łazienkach, gdzie liczy się każdy centymetr. Brodziki prysznicowe prostokątne czy kwadratowe to z kolei propozycje, które znajdują zastosowanie w wielu nowoczesnych aranżacjach.

Szeroki asortyment oferowanych brodzików to również brodziki półokrągłe asymetryczne – na przykład o wymiarach 100 × 80 czy 120 × 85. Taki brodzik to duża przestrzeń podczas brania prysznica oraz możliwość idealnego dostosowania jego wielkości do dostępnej powierzchni. Jeszcze inną propozycją będzie brodzik pięciokątny. Pentagonalny kształt brodzika to ogromna oszczędność miejsca, ponieważ ścięty front kabiny zajmuje jeszcze mniej przestrzeni niż w przypadku modeli półokrągłych. Jeśli jednak posiadasz dużą łazienkę, najlepszym wyjściem może okazać się duży brodzik prostokątny. Taki kształt stwarza minimalistyczny efekt wizualny, a obszerna strefa prysznica pozwoli kąpać się nawet dwóm osobom jednocześnie.

Brodzik niski czy głęboki?

Wybierając odpowiedni brodzik do swojej łazienki, musisz wziąć pod uwagę jego głębokość. W nowoczesnych aranżacjach najczęściej decydujemy się na niskie brodziki prysznicowe lub brak brodzika i osadzenie kabiny na poziomie płytek. Efekt wizualny jest wtedy bardzo wyjątkowy. Dochodzi do tego również komfort wchodzenia i wychodzenia z kabiny, co może być szczególnie istotne w przypadku starszych osób. Niski brodzik i kabiny zamontowane bezpośrednio na posadzce bardzo ładnie się prezentują – pomieszczenie wydaje się większe, a jednolita gładka powierzchnia może ułatwiać sprzątanie. Niektórzy jednak poszukują głębszych brodzików, które idealnie się sprawdzą w przypadku małych dzieci. Wysoki brodzik w sytuacji braku wanny daje możliwość wykąpania malucha – również nieco starsze dzieci będą zadowolone z głębokiego brodzika z wygodnym siedziskiem.

Z czego wykonane są brodziki?

Brodziki prysznicowe najczęściej wykonane są z płyty akrylowej. Takie brodziki są bardzo gładkie, przyjemne w dotyku, ciepłe i bardzo ciche, ponieważ tłumią odgłosy spadającej z prysznica wody. Ich niewątpliwą zaletą jest również mała waga. Możesz jednak zdecydować się na konglomerat. To bardzo twardy i solidny produkt, lecz o wiele cięższy. Wybierając odpowiedni brodzik do łazienki, powinieneś dopasować go do wielkości i stylu swojej łazienki oraz indywidualnych preferencji. Jeśli szukasz efektownej i minimalistycznej kabiny – brodzik niski będzie lepszym rozwiązaniem, a jeśli zależy Ci na maksymalnym wykorzystaniu miejsca w bardzo małej łazience, powinieneś zdecydować się na brodzik pięciokątny. Na szczęście niezwykle bogata oferta dostępnych brodzików gwarantuje, że każdy znajdzie odpowiedni model dla siebie.

Similar Posts