Dom i Ogród

Gwarancja komfortu w Twojej sypialni – duże łóżko 200×200.

Gwarancja komfortu w Twojej sypialni - duże łóżko 200x200.

Marzysz o iście bajkowym, starodawnym klimacie? Jesteś miłośnikiem współczesnych abstrakcyjnych rozwiązań? A może najważniejszy jest dla Ciebie komfort i funkcjonalność? Nieważne, duże łóżko 200×200 stwarza najgłębsze poczucie komfortu, jednocześnie charakteryzując się niezwykłymi walorami wizualnymi. Niezależnie od tego czy bardziej przekonuje Cię wersja kontynentalna czy tapicerowana, możesz być pewien, że dwuosobowe łóżko 200×200 zagwarantuje Ci wypoczynek na najwyższym poziomie.

Zalety łóżka 200×200

Naturalnie, tak obszerne łóżko daje ogromną przestrzeń do wypoczynku. Dzięki temu, bez względu na to czy śpisz z partnerem czy samotnie, będziesz miał wystarczającą ilość miejsca, aby przybrać najwygodniejszą możliwą pozycję. Ponadto łóżka 200×200 dostępne w sklepie Edinos, stanowią dla pomieszczenia świetne dopełnienie, jeśli chodzi o wystrój wnętrza. Bez względu na to, czy jest to, stawiający na minimalizm, styl nowoczesny czy też pełen misternie wykonanych elementów i drewnianych mebli styl staromodny. Duże łóżko umieszczone w przestrzeni, nadaje jej szlachetności i specyficznego, prawie mistycznego charakteru.

Łóżko 200×200 – dla kogo?

Nie da się ukryć, że jest to mebel dedykowany przede wszystkim dla par, małżeństw czy po prostu partnerów. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby łóżko było użytkowane przez jedną osobę. Daje to okazję do wypoczynku na sto procent możliwości. Duże łóżka, ze względu na swoją małą mobilność, umieszczane są zazwyczaj w domach parterowych – jednak w przypadku potrzeby wniesienia ich na piętro, nie powinno to raczej stanowić problemu. Wykonane z nowoczesnych materiałów łóżka charakteryzuje między innymi lekkość, a także przyjemny zapach i łagodność dla skóry.

Rola snu w życiu.

Zapewnienie sobie odpowiedniego komfortu podczas spania, skutkuje ogólnie większą ilością energii w ciągu dnia. Śpiąc odpowiednio długo, zbieramy siły na następny dzień, a organizm i mózg regenerują się. W trakcie spania temperatura ciała obniża się, pamiętajmy więc aby zadbać o odpowiednie okrycie, które zapewni nam komfort termiczny w czasie snu, jak i po przebudzeniu.

Ciekawostki na temat snu.

Dłuższy sen wcale nie znaczy lepszy. Najistotniejszym elementem, który wpływa na to, czy budzimy się wypoczęci, jest faza snu, w której się budzimy. Najlepszym momentem do przebudzenia jest faza REM, ponieważ w jej trakcie mózg wykazuje największą aktywność, przez co budząc się nie przeżywamy szoku – po wstaniu jesteśmy rześcy i pełni energii. Generalnie faza REM jest niezwykle istotna dla funkcjonowania mózgu i ciała. Nasz umysł rozwiązuje wtedy problemy, a odpowiednia ilość snu REM ma znaczenie również pod kątem umiejętności uczenia się, analizowania i przyswajania informacji. Badania na temat tej fazy snu cały czas trwają, ponieważ ciężko określić jak wielką rolę odgrywa ona w perspektywie zdrowia – wydaje się jednak, iż jest ona dosyć znacząca. Istnieje teoria, która twierdzi, że REM jest następstwem ewolucji i ponieważ w tej fazie łatwo się budzimy, służy ona kontrolowaniu otoczenia w trakcie spania.

Similar Posts