Dom i Ogród

Przygotuj się do sezonu letniego i wybierz swój leżak ogrodowy

Przygotuj się do sezonu letniego i wybierz swój leżak ogrodowy

Posiadasz ogród lub duży taras? Warto więc wykorzystać potencjał tej przestrzeni, by stworzyć wygodne i eleganckie miejsce relaksu na okres letni. Gdy temperatury powietrza są na tyle wysokie, że z przyjemnością możemy leżeć i opalać się przez większość dnia, inwestycja w wysokiej jakości leżak to definitywna podstawa. 

 

Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu? Leżaki ogrodowe dostępne są w wielu wariantach. Biorąc jednak pod uwagę, że prawdopodobnie szukasz wyposażenia na wiele sezonów, należy podjąć decyzję w sposób właściwy. Sprawdź kilka inspiracji, które przygotowaliśmy wspólnie z zespołem naszych specjalistów. 

Nowoczesne leżaki ogrodowe, czyli możliwość personalizacji ustawień

Zacznijmy od konstrukcji, które z czystym sumieniem możemy nazwać premium. Są to nowoczesne leżaki ogrodowe, które pozwalają użytkownikom personalizować poszczególne ustawienia – od pozycji leżącej, przez półsiedzącą, do siedzącej. Udostępniają one możliwość regulacji kątów w:

  • kolanach, 
  • pasie, 
  • odcinku lędźwiowym, piersiowym i szyjnym. 

 

Do tego otrzymujemy poduszki, a (w zależności od modelu) większość powierzchni wykonana jest z delikatnej siatki z tworzywa sztucznego. Dzięki temu użytkownicy otrzymują zadowalający system wentylacji, regulacji temperatury i odprowadzania wilgoci. Dzień na świeżym powietrzu bez wątpienia stanie się dla Ciebie i Twoich bliskich czystą przyjemnością.

 

W ofercie renomowanych dystrybutorów znajdziesz także innowacyjne leżaki drewniane o wielu interesujących konfiguracjach. Warto jednak zakupić do nich (jeśli nie są one dodane w zestawie) materace. 

Niewielki leżak z wersji budżetowej

Każdy chyba wie, jak wyglądają standardowe leżaki ogrodowe składane, których konstrukcja oparta została na drewnianych listewkach, a siedzisko to prostokątny kawałek wytrzymałej tkaniny. Są to produkty, które możemy spotkać w barach, na plaży, czy nawet na otwartych basenach. Czy warto posiadać je także w swoim domu? 

 

Oczywiście, że tak. Idealnie sprawdzą się one jako siedzisko awaryjne na wypadek, gdyby przybyło więcej gości, niż było to planowane. Ich główną zaletą jest niska cena i kompaktowy rozmiar po złożeniu. Nie musisz więc obawiać się o to, że zakup kilku leżaków uszczupli Twój budżet lub przechowywanie ich będzie problematyczne. Dodatkowo są one wygodne (w krótkim wymiarze czasu) i wytrzymałe. 

Wiesz już, jak wybrać leżak ogrodowy, by był on w pełni zadowalający dla Ciebie, lokatorów lub gości? Mamy szczerą nadzieję, że udało nam się rozwiać większość Twoich wątpliwości. Pamiętaj, by w razie pytań poprosić o pomoc pracowników w sklepie. Znają oni swój asortyment i na podstawie Twoich oczekiwań, dobiorą dla Ciebie satysfakcjonujący model.

Similar Posts