Dom i Ogród

Pellet drzewny – jakie są zalety stosowania?

Pellet drzewny – jakie są zalety stosowania?

Pellet drzewny w ostatnim czasie stał się niezwykle popularnym materiałem opałowym o szerokich możliwościach zastosowania. Stosuje się go nie tylko w wielkich halach produkcyjnych, ale także w przydomowych kotłach, które ogrzewają pomieszczenia domu. W obliczu ciągle rosnącego zanieczyszczenia środowiska, ludzie coraz chętniej sięgają po ekologiczny i bezpieczny dla otoczenia surowiec, a takim z pewnością jest ten produkt.

Pellet drzewny – co warto o nim wiedzieć?

Pellet to nic innego jak małe, pachnące drewnem granulki z trocin, które powstają po specjalnej obróbce. Najlepszym materiałem do jego powstawania są trociny drzewne, wióry i ścinki, których tartak już nie wykorzysta w produkcji. Dlatego jego stosowanie nie powoduje degradacji natury i nie wpływa na pogarszanie się jakości powietrza. Takie źródło energii w formie sprasowanych trocin – nie wytwarza szkodliwych substancji podczas spalania.

Jest to produkt w pełni ekologiczny, dlatego jest doskonałą alternatywą dla oleju, gazu czy węgla. Ludzie coraz bardziej są świadomi zanieczyszczenia środowiska i tego, jak ważne jest jego minimalizowanie. Stosując pellet Częstochowa możemy być pewni, że jest to naturalny opał i niezwykle oszczędny w porównaniu do innych stosowanych paliw.

Można go wykorzystywać do ogrzewania różnego rodzaju budynków, jak domy mieszkalne czy obiekty firmowe. Pellet można stosować w hotelach, piekarniach, ciepłowniach, szkołach, halach produkcyjnych i wielu innych miejscach. Jego właściwości energetyczne są zaskakująco wysokie i śmiało można powiedzieć, że jest uznawane za jedno z najbardziej efektywnych źródeł energii.

Pellet – zalety stosowania

Pellet to rodzaj opału, który łączy w sobie komfort, czystość oraz wygodę użytkowania. Charakteryzuje się niską zawartością wilgoci i substancji szkodliwych dla środowiska przy jednocześnie niezwykle wysokiej kaloryczności.

Co ważne – nie wycina się drzew, aby go pozyskać, ponieważ powstaje z resztek poprodukcyjnych ze stolarni lub tartaków. Korzyści z użytkowania pelletu jest wiele, do najczęściej wymienianych należą:

  • oszczędność pieniędzy w porównaniu do innych stosowanych paliw,
  • komfort użytkowania – wygodne i czyste przechowywanie,
  • wysoka wartość energetyczna,
  • wygodne opakowania,
  • ekologiczne pochodzenie,
  • brak zanieczyszczenia środowiska,
  • czystość podczas użytkowania – mała ilość popiołu.

W jaki sposób przechowywać pellet?

Pellet, ze względu na surowiec, z którego jest produkowany, zalicza się do źródeł odnawialnych. Jest on łatwy w dystrybucji i składowaniu, dlatego jest tak chętnie wybierany przez wiele osób. Istotne jest, że nawet długo przechowywany nie traci swoich właściwości. Najlepszym miejscem do jego trzymania jest:

  • piwnica,
  • przybudówka,
  • specjalna komórka w domu.

Ze względu na swój skład koniecznością jest przechowywanie go pod zadaszeniem, aby uniknąć bezpośredniego kontaktu z warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo worki są igłowane, co oznacza, że opał ma słaby dostęp do powietrza, więc nie straci swoich wartości przez długi okres czasu. Najczęściej są to worki 15 lub 25 kg, choć często składowany jest również luzem.

Więcej na stronie: https://envun.pl/.

Similar Posts