Dom i Ogród

Parawan nawannowy – jaki wybrać?

Parawan nawannowy – jaki wybrać?

Parawan łazienkowy to coraz częściej spotykany element w nowocześnie zaaranżowanym wnętrzu. Szczególnie sprawdzi się w łazienkach posiadających niewielki metraż, w których nie ma możliwości, by zamontować zarówno wannę, jaki i kabinę prysznicową. Najczęściej wybierany parawan nawannowy dwuskrzydłowy zapewni maksymalny komfort użytkowania i dodatkowo zabezpieczy podłogę przed zachlapaniem. Nie bez powodu uznawany jest za atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych kabin i cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród ich zwolenników.

Rodzaje parawanów nawannowych

Na rynku dostępny jest szeroki wybór parawanów nawannowych. Dzięki temu z łatwością dopasujesz pożądany model do wybranej wcześniej wanny. Do najbardziej popularnych wariantów można zaliczyć parawany posiadające 1, 2 oraz 3 skrzydła.

Parawany nawannowe jednoskrzydłowe będą najlepszym wyborem w przypadku łazienek z ograniczonym metrażem. Tego rodzaju parawan okaże się idealną opcją dla pomieszczeń pozwalających na montaż wyłącznie niewielkiej wanny. W zadowalający sposób ochroni podłogę przez zachlapaniem i pozwoli na wygodny, szybki prysznic.

Często wybieranym modelem są parawany nawannowe dwuczęściowe lub posiadające więcej skrzydeł – idź do sklepu https://www.lazienkiabc.pl/Parawany-nawannowe-c401. Sprawdzą się one w łazienkach z nieco większym niż w przypadku wersji jednoskrzydłowych metrażem. Parawan nawannowy dwuskrzydłowy jest rozwiązaniem, które pozwoli zachować we wnętrzu pożądaną przestrzeń i modny minimalistyczny design. Dodatkowy montaż kabiny prysznicowej w łazience z wanną w zauważalny sposób zmniejszyłby posiadaną powierzchnię użytkową i wpłynął na obniżenie jej funkcjonalności. Parawany nawannowe świetnie sprawdzają się w roli zamiennika tradycyjnych kabin oraz co równie ważne – w porównaniu do wysokiej jakości modeli – są zauważalnie korzystniejszą finansowo inwestycją.

Parawan nawannowy dwuskrzydłowy

Parawan nawannowy dwuskrzydłowy to jeden z najpopularniejszych modeli, który stanie się idealnym uzupełnieniem większości łazienek z wanną. Zapewnia on nie tylko wyższą niż w przypadku jednoskrzydłowych modeli ochronę przed zalaniem łazienki, ale także większy komfort podczas szybkiego odświeżenia z użyciem deszczownicy lub słuchawki.

Parawan nawannowy dwuskrzydłowy to najlepsze możliwe rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku domowników, którzy preferują inną formę kąpieli. Z tego rodzaju wyboru będzie zadowolony zarówno fan relaksujących kąpieli, jak i szybkich pryszniców. Parawan sawannowy dwuskrzydłowy w żaden sposób nie wpłynie na obniżenie komfortu podczas korzystania z wanny. Dzięki możliwości jego składania lub zsuwania zapewni swobodę podczas poruszania się i dodatkowo będzie stanowić świetną barierę przed przedostawaniem się wody na poza wannę.

Parawany proste i składane

Szeroki wybór różnego rodzaju parawanów daje ogromne możliwości aranżacyjne. Z łatwością dopasujesz wielkość wybranego modelu do posiadanej wanny. Do najbardziej popularnych wariantów można zaliczyć parawany proste i składane.

Pierwszy z wariantów – parawan prosty –  zazwyczaj montuje się w niedużych łazienkach. Dzięki optymalnym rozmiarom, które można z łatwością dopasować do gabarytów wanny, zapewni pożądaną wygodę i swobodę poruszania się. Modele posiadające nieco większy format idealnie sprawdzą się we wnętrzach, w których dominuje styl loftowy lub industrialny. Dodatkowo wzbogacone o detale w atrakcyjnej czerni staną się interesującym elementem aranżacyjnym.

Idealnym rozwiązaniem w przypadku średniej wielkości łazienki będzie parawan nawannowy dwuczęściowy składany. Tego rodzaju modele zapewniają odpowiednią ilość miejsca  podczas porannego prysznica i jednocześnie w żaden sposób nie wpływają na obniżenie komfortu w trakcie zażywania relaksującej kąpieli. Wygodne zawiasy nie sprawiają żadnych trudności podczas użytkowania – jego rozkładanie i składanie jest wyjątkowo prostą i szybką czynnością, z którą poradzi sobie każdy domownik.

Omawiane parawany nawannowe składane uchodzą za najbardziej atrakcyjne i jednocześnie funkcjonalne modele. Po złożeniu zapewniają odpowiednią ilość miejsca  na swobodne korzystanie z wanny. Podczas wyboru odpowiedniego modelu, należy pamiętać, by jego szerokość dopasować nie tylko do będącej kluczową kwestią wielkości wanny, ale również do stylu, w jakim została wykonana. Dbałość o detale pozwoli otrzymać spójny oraz w pełni satysfakcjonujący efekt, który mimo upływu lat pozostanie ponadczasowy.

Podczas dokonywania wyboru parawanu składanego warto zwrócić szczególną uwagę na jego zawiasy oraz uszczelki. Przede wszystkim powinny posiadać wysoką odporność na kontakt z wodą oraz środkami czyszczącymi. Dbałość, z jaką zostały wykonane może przesądzić o przyszłym komforcie lub jego braku podczas kąpieli.

Parawan nawannowy – kompromis pomiędzy wanną a prysznicem

Wiele osób jeszcze przed rozpoczęciem remontu zadaje sobie pytanie: wanna czy kabina prysznicowa? Nie da się ukryć, że wymarzonym rozwiązaniem byłoby posiadanie zarówno jednej, jak i drugiej opcji, jednak nie zawsze jest to możliwe. Ograniczenia wynikające z metrażu wnętrza oraz posiadanych finansów nierzadko uniemożliwiają aranżację łazienki w taki sposób, w jaki byśmy tego chcieli. Ciekawą opcją, na którą decyduje się spora część osób jest montaż wygodnego, wykonanego z wysokiej jakości materiałów parawanu.

Parawan nawannowy, który uznawany jest za atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnej kabiny prysznicowej, zajmuje niewielką ilość miejsca. W zależności od wybranego modelu możliwe jest jego składanie, które dodatkowo wpływa na zwiększenie użyteczności wanny.

Optymalnym rozwiązaniem, na które decyduje się spora część osób jest parawan nawannowy dwuskrzydłowy. Dopasowany do modelu wanny idealnie sprawdzi się w roli funkcjonalnego i nie mającego wpływu na powierzchnię łazienki zamiennika kabiny prysznicowej. Parawany nawannowe dwuczęściowe są bez wątpienia najlepszym przykładem kompromisu pomiędzy wanną a klasyczną kabiną prysznicową. Nowoczesne modele parawanów świetnie wpisują się w styl minimalistycznie urządzonych łazienek i dodatkowo uznawane są za ich modny dodatek. Wanna i nowoczesny, wykonany z wysokiej jakości materiałów parawan nawannowy dwuskrzydłowy to duet, który można spotkać w coraz to okazalszych aranżacjach. Dołącz do grona jego zadowolonych użytkowników i zdecyduj się na parawan łazienkowy, który doda Twojemu wnętrzu oryginalnego charakteru.

Similar Posts