Dom i Ogród

Jaki stolik kawowy wybrać?

Jaki stolik kawowy wybrać?

Jednym z najważniejszych elementów każdego salonu oraz tarasu czy balkonu jest stolik kawowy. W pewien sposób jego kształt, kolor i wykończenie wpłyną na stylistykę przestrzeni, a z funkcjonalnego punktu widzenia to najlepsze miejsce do odpoczynku przy małej czarnej, kubku herbaty czy lampce wina. To tu toczą się długie dyskusje w przyjacielskim gronie, to tu dzielimy się problemami, to również tu czytamy najlepsze książki. Stolik kawowy staje się jednym z ważniejszych miejsc i oczywiście jest niezastąpiony w restauracjach, kawiarniach czy ogródkach. Zobacz, jaki będzie idealny dla ciebie.

1.      Czym kierować się przy wyborze stolika kawowego?
2.      Stolik kawowy jako ważny element aranżacyjny
3.      Stolik kawowy – z jakiego materiału?
4.      Jaki rozmiar stolika kawowego będzie najlepszy?
5.      Jaki kształt stolika kawowego mamy do wyboru?

Czym kierować się przy wyborze stolika kawowego?

Niewątpliwie stolik kawowy od wieków jest niezbędnym elementem wyposażenia. Świetnie uzupełnia kanapy, sofy czy fotele, stając się centralnym miejscem strefy wypoczynkowej i rekreacyjnej. Choć nie zawsze jest wielki, to niewątpliwie jest wyrazem określonego stylu. Samo wykończenie, kształt, układ nóżek czy też dodatkowe szufladki jednoznacznie będą go osadzać w pewnych trendach. Z drugiej strony stolik kawowy musi być funkcjonalny i łatwy do utrzymania w czystości. Warto także zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany, bo już na starcie trzeba założyć, że będzie narażony na kontakt z wysokimi i niskimi temperaturami, wilgocią, a także zarysowaniami. Chodzi o to, by jak najdłużej prezentował się świetnie. W sklepach znajdziemy różne propozycje. Zachwycają te stylizowane na art deco czy też utrzymane w stylu rustykalnym. Modne są modele nowoczesne inspirowane trendami skandynawskimi. Bez problemu dobierzesz wymarzony stolik do swojego wnętrza lub na swój taras. 

Stolik kawowy jako ważny element aranżacyjny

Różnorodność stolików kawowych pozwala dopasować odpowiedni model do swoich potrzeb. W efekcie możemy zdecydować się na model niewielki lub też wieloczęściowy czy też nawet przypominający tak modne w PRL-u ławy. Producenci proponują stoliki z drewna i różnego rodzaju płyt, szkła, tworzyw sztucznych, metalu, a także propozycje, które łączą różnego rodzaju materiały. Sam wybór będzie więc podróżą po gustach i stylach oraz przyjrzeniem się tej aranżacji, którą już w domu mamy. Stolik wszak musi pasować do innych mebli i kompletu wypoczynkowego, bo nawet eklektyzm rządzi się swoimi prawami. Designerskie produkty mogą być również drogie, ale z pewnością zapewnią oryginalny wygląd przestrzeni. Klasyka będzie zawsze modna, a nowoczesne propozycje zaskoczą funkcjonalnymi rozwiązaniami oraz jakością wykonania. Odkryj stylowe produkty do domu, dzięki którym poczujesz się jak u siebie w sklepie https://www.wonder.pl/.

Stolik kawowy – z jakiego materiału?

W modzie są stoliki tradycyjne i awangardowe, drewniane, metalowe, szklane z tworzyw. Katalogi (także te elektroniczne) po prostu pękają w szwach. Wybierając idealny model, weźmy pod uwagę styl wnętrza, jego wielkość oraz tryb naszego życia. Sam stolik z blatem bardzo często jest również miejscem przechowywania tego wszystkiego, co chcemy mieć pod ręką – czyli pilotów, gazet i książek czy też drobiazgów. Sprawdzają się półki i dodatkowe szuflady, które często pojawiają się w nowoczesnych propozycjach, które są multifunkcjonalne. Poza tym przy wyborze stolika warto zwrócić uwagę na jakość wykonania, stabilność, sposób wykończenia powierzchni, rozmiar, wagę i kształt. Niezwykle istotne będzie również to, jak powierzchnię będzie można czyścić.  Przy wyborze modelu na taras, balkon lub do ogrodu koniecznie należy zwrócić uwagę na to, by był wykonany z materiałów odpornych na wilgoć oraz zmienne warunki atmosferyczne. Sprawdzają się także modele składane, które pozwalają zaoszczędzić miejsce.

Jaki rozmiar stolika kawowego będzie najlepszy?

Rozmiar stolika będzie miał znaczenie zarówno wtedy, gdy postawicie na nim popołudniową kawę i usiądziecie ze znajomymi, jak i wtedy, gdy na co dzień będziecie go mijać przy okazji rutynowych czynności. Niekoniecznie będzie ci potrzebny duży mebel w centralnym miejscu pokoju, a z drugiej strony za mały blat może być niepraktyczny, jeśli nie zmieścisz na nim podstawowych rzeczy. To samo tyczy się konkretnego kształtu. Dlatego właśnie coraz większym powodzeniem szczególnie w nowoczesnych minimalistycznych salonach cieszą się stoliki, które składają się z kilku elementów, które rozkłada się wówczas, gdy jest taka potrzeba. Poza tym świetnie się prezentują.

Jaki kształt stolika kawowego mamy do wyboru?

To jeden z ważnych dylematów. Spójrzmy na kształt pokoju, ilość mebli i ich rozstawienie. Ci, którzy mają dzieci, chętnie sięgają po stoliki bez kantów, ale to stolik kwadratowy zdecydowanie więcej pomieści i jest bardziej ustawny. Prostokątne propozycje często przypominają ławy i tu zazwyczaj znajdziemy dodatkowe półki, szuflady, które są dodatkowym miejscem do przechowywania. Dobrym pomysłem jest również zakup stolików w zestawach. Mniejszy można schować w bryłę większego i tym samym na co dzień mamy jeden mebel w centralnym punkcie pokoju.

Similar Posts