Dom i Ogród

Akumulatorowa myjka do szyb – jak wybrać najlepszą?

Akumulatorowa myjka do szyb - jak wybrać najlepszą?

Sprzątanie to czynność nie zawsze lubiana, ale wymagana w większości domach, biurach, sklepach i innych zakładach pracy. Od czasu do czasu robimy także większe porządki, które wiążą się z myciem okien. Ta praca okazuje się dość trudna dla wielu osób, ponieważ szyby po umyciu są pomazane lub pełne smug. Idealną czystość okien można osiągnąć za pomocą akumulatorowej myjki do szyb.

Do swoich ulubionych zajęć domowych Polacy zaliczają przede wszystkim gotowanie, wskazało je aż 34% ankietowanych. Lubi je 49% kobiet i 16% panów. Na drugim miejscu znalazło się podlewanie kwiatów – ta czynność sprawia przyjemność 28% respondentom (38% pań i 16% mężczyzn). Jako trzecie ulubione zajęcie domowe 21% badanych wskazało codzienne zakupy domowe. Na kolejnych pozycjach znalazło się także m.in. odkurzanie (17%), rozwieszanie prania (16%), wyrzucanie śmieci (14%), zmywanie naczyń (13%) i wycieranie kurzu (12%). Natomiast do najmniej lubianych domowych czynność Polacy zaliczyli mycie okien – tę czynność wybrało aż 36% ankietowanych (32% kobiet i 39% mężczyzn). Na drugim miejscu znalazło się mycie łazienki – wskazało je 30% respondentów. Trzecią lokatę zajęło zmywanie naczyń – 25% wskazań. Kolejne miejsca, wśród nielubianych domowych czynności zajęło mycie podłóg (23%), gotowanie (18%), zmiana pościeli (18%), odkurzanie (17%), wycieranie kurzu (14%) i rozwieszanie prania (12%). Wiele z tych pracy można zautomatyzować i ułatwić sobie, używając odpowiednich narzędzi. Przykładem jest mycie okien. 

Akumulatorowa myjka do okien – jak działa?

Akumulatorowa myjka do szyb, zwana również odkurzaczem, służy przede wszystkim do mycia okien. Możemy ją jednak wykorzystać również do innych prac domowych, np. do czyszczenia różnych szklanych powierzchni jak szyby, blaty stołów, witryny szklane oraz lustra. Z takiego urządzenia mogą korzystać również kierowcy, którzy często mają problem z nieestetycznymi zaciekami na szybach samochodu. Praca z wykorzystaniem akumulatorowej myjki do okien jest szybsza, wygodniejsza i mniej męcząca, do tego uzyskujemy idealnie czyste i bez żadnych smug szyby.

Urządzenie takie składa z dwóch elementów. Pierwszym z nich jest uchwyt wyposażony w specjalną ściereczkę połączoną ze spryskiwaczem. Za jego pomocą należy zwilżyć powierzchnię okna, dzięki czemu usuwanie zabrudzeń będzie łatwiejsze. Drugim elementem myjki do okien jest urządzenie ssące, które usuwa z szyby brudną wodę i ją czyści. Dodatkowo myjka jest wyposażona w pojemnik na wodę i płyn oraz grzałkę podgrzewającą. Narzędzie ma także wbudowany akumulator, dzięki czemu podczas mycia szyb nie przeszkadzają nam żadne kable. Przed myciem blatów szklanych wystarczy tylko naładować urządzenie. 

Myjka do okien – jaką wybrać?

Na rynku jest wiele różnych myjek do okien – akumulatorowe, ciśnieniowe, parowe. Różnią się między sobą nie tylko parametrami, ale również ceną. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, warto sprawdzić urządzenia pod względem wydajności powierzchniowej.

Myjka do okien to urządzenie niewielkich rozmiarów, dlatego jej akumulator ma ograniczoną pojemność. W związku z tym warto zwrócić uwagę, jaką powierzchnię szyb będziemy mogli umyć przy jednym, pełnym naładowaniu baterii. Dobrej jakości akumulatorowa myjka do okien powinna na jednym naładowaniu pozwolić umyć około 200 mkw. powierzchni, czyli mniej więcej około 70 okien. Czas pracy naładowanego urządzenia jest wyliczony na 30-35 minut użytkowania.

Kolejną ważną kwestią jest czas ładowania akumulatora. Warto wybrać modele z krótkim, dwu- lub trzygodzinnym czasem ładowania. Bardzo ważną sprawą jest również szerokość ssawki, która decyduje o tym, jaki obszar okna obejmiemy jednorazowym myciem. Większość modeli posiada wymienne ssawki o powierzchni około 280 mm oraz mniejsze uchwyty przystosowane do elementów wąskich i trudno dostępnych.

Każda myjka do okien jest wyposażona w zbiornik na brudną wodę, gdzie zostaje zassane zabrudzenie. Najlepiej, żeby model, który wybierzemy, posiadał pojemnik o sporej pojemności (100-150 ml ), dzięki temu nie będziemy musieli go co chwilę opróżniać. Niektóre myjki do okien są wyposażone w dwa zbiorniki – na czystą i brudną wodę. W tego typu urządzeniach bardzo ważna jest waga i wymiary. Mają one duży wpływ na wygodę użycia myjki oraz na jej możliwości. Standardowe wymiary myjki do okien wynoszą 125 mm x 280 mm x 325 mm (długość, szerokość i wysokość). Ważne, aby myjka nie była zbyt ciężka, ponieważ najczęściej używamy jej jedną ręką. Najlepiej wybrać urządzenie o łącznej wadze z akumulatorem około 0,6-0,8 kg.

Wybierając myjkę akumulatorową, warto zwrócić uwagę na standardowe wyposażenie. Powinny się w nim znaleźć uchwyty, wymienne ssawki oraz zapasowy akumulator. Niektóre modele posiadają także różne dodatki, np. teleskopowa rurka umożliwiającą mycie szyb znajdujących się wysoko lub wskaźnik LED określający stopień naładowania akumulatora.

 Akumulatorowa myjka do okien to bardzo praktyczne urządzenie, które oferuje oszczędność czasu, a do zyskujemy czyste, lśniące szyby bez żadnych smug.

Similar Posts