Porady

Jaka myjka ciśnieniowa – jaką myjkę ciśnieniową kupić?

Mężczyzna używa myjki ciśnieniowej akumulatorowej

Myjki ciśnieniowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Nic w tym dziwnego! Szybko i w niemal bezwysiłkowy sposób pomagają skutecznie pozbyć się uciążliwych zabrudzeń z wielu różnych powierzchni. Sprawdź, jaką myjkę ciśnieniową wybrać.

 

Myjka ciśnieniowa – zasada działania, zalety, zastosowania

Sekretem popularności myjek ciśnieniowych jest wysoka skuteczność w walce z brudem. Zasada ich działania polega bowiem na zwiększaniu ciśnienia wody. Myjka wytwarza silny strumień, który bez trudu usuwa nawet uciążliwe zanieczyszczenia. Co więcej, urządzenia te wyróżniają się imponującą funkcjonalnością. Możliwości zastosowania są niemal nieograniczone.

Myjki ciśnieniowe doskonale sprawdzają się do szybkiego i efektywnego mycia:

  • pojazdów – samochodów, motocykli, rowerów, kamperów itp.,
  • utwardzonych powierzchni – podjazdy, chodniki, kostka brukowa, tarasy,
  • maszyn i narzędzi ogrodowych – kosiarki, taczki, łopaty,
  • mebli ogrodowych i innych elementów małej architektury,
  • ogrodzeń, murków, schodów zewnętrznych, balustrad,
  • fasad budynków wykończonych tynkiem, cegłą, deskami czy sidingiem,
  • i wielu innych przedmiotów czy powierzchni np. baseny, rolety okienne, szklarnie.

Warto podkreślić wygodę użytkowania myjki ciśnieniowej. Czyszczenie jest niemal bezwysiłkowe i szybkie. Za pomocą praktycznej lancy i odpowiedniej dyszy z łatwością można pozbyć się nawet silnych zanieczyszczeń. W wielu przypadkach nie jest konieczne stosowanie detergentów. Myjka jest też przyjazna dla środowiska ze względu na oszczędność wody w porównaniu z mycie przy pomocy węża ogrodowego. Co więcej, wiele modeli umożliwia wykorzystywanie alternatywnych źródeł np. studni, beczki z deszczówką czy stawu.

Rodzaje myjek ciśnieniowych – jaką wybrać?

Rynek myjek ciśnieniowych jest bardzo szeroki. Urządzenia różnią się między sobą pod wieloma względami. Jednym z nich jest rodzaj zasilania. W myjkach ciśnieniowych stosuje się trzy rodzaje napędu:

  • elektryczny,
  • spalinowy,
  • akumulatorowy.

Myjki ciśnieniowe z silnikiem elektrycznym zasilanym energią z sieci są najpopularniejsze. Decyduje o tym wygoda użytkowania i szeroki wachlarz zastosowań. Alternatywą są myjki ciśnieniowe spalinowe. Ich zaletą jest możliwość stosowania w miejscach bez dostępu do prądu i ciągła praca. Myjki spalinowe generują jednak spaliny i cechują się dużymi gabarytami. Coraz większe grono zwolenników zdobywają urządzenia zasilane akumulatorowo. Mają bowiem wiele zalet.

Czytaj także: Jak wybrać najlepszą myjkę ciśnieniową?

Jakie zalety ma akumulatorowa myjka ciśnieniowa?

Myjka ciśnieniowa usuwająca brud; Źródło 123rf
Źródło 123rf

 

Akumulatorowe myjki ciśnieniowe to odpowiedź na zmieniające się potrzeby użytkowników, którzy szukają rozwiązań zapewniających mobilność i komfort użytkowania. Brak kabla zasilającego to wiele korzyści. Do najważniejszych zalet myjek na akumulator należą:

  • elastyczność zastosowania – myjki można używać wszędzie, nawet w miejscach bez dostępu do źródła prądu, np. w terenie, na działce, w odległych zakamarkach ogrodu czy na kempingu,
  • swobodna praca – przewód nie ogranicza zasięgu, co przekłada się na znacznie wygodniejsze mycie powierzchni czy przedmiotów,
  • oszczędność czasu – myjka akumulatorowa jest natychmiast gotowa do pracy, nie trzeba podłączać jej do gniazdka, a także zwijać i rozwijać kabla,
  • konstrukcja przyjazna dla użytkownika – bezprzewodowe myjki na akumulator najczęściej wyróżniają się kompaktową budową, która ułatwia przechowywanie i transport urządzenia.

Wadą akumulatorowej myjki ciśnieniowej może być akumulator, który decyduje o czasie i wydajności pracy.

Myjka na akumulator – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając myjkę akumulatorową, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na zastosowaną w niej baterię. Tylko urządzenia wysokiej klasy zapewniają długi czas pracy na jednym ładowaniu i odpowiednią wydajność. Przykładowo, akumulatorowe myjki ciśnieniowe[2] RYOBI® pracują w oparciu o dwa systemy akumulatorów litowo-jonowych – 18V ONE+™ oraz 36V MAX POWER.

Warto dodać, że baterie zbudowane są z ogniw o dużej wydajności, które minimalizują generowanie ciepła i dostarczają potrzebną moc do wymagających zastosowań. Inteligentna elektronika chroniąca myjkę i sam akumulator przed uszkodzeniem to kolejna zaleta. Natomiast dzięki wskaźnikowi naładowania możliwe jest zarządzanie czasem pracy i monitorowanie żywotności baterii. Należy także podkreślić, że akumulatory są kompatybilne z innymi urządzeniami RYOBI®.

Przy zakupie myjki ciśnieniowej na akumulator warto także zwrócić uwagę na parametry techniczne, a zwłaszcza na moc ciśnienia i wydatku wody, które decydują o skuteczności czyszczenia. Ważne są również praktyczne funkcje, przemyślane wyposażenie i wytrzymała konstrukcja. Wszystkie te cechy spełniają bezprzewodowe myjki ciśnieniowe RYOBI®, które sprawdzają się w różnych warunkach.

 

 

 

Similar Posts