Dom i Ogród

Jak wykryć przeciek?

Jak wykryć przeciek?

Mokra ściana w kuchni? Kałuża wody na podłodze w łazience? Im szybciej znajdziesz przyczynę ich powstania, tym mniejsze będą koszty i czas naprawy awarii. Tylko w jaki sposób zlokalizować wyciek wody z rury? Od czego rozpocząć działania? To ważne kwestie w przypadku wystąpienia nieszczelności na instalacji wodnej niezależnie od typu budynku, w którym ta instalacja się znajduje.

Przeciek – od czego zacząć?

Czy jesteś użytkownikiem lokalu, czy jego zarządcą, przeciek wody z rury to niemały problem. Najczęściej wiąże się on z uciążliwością w postaci braku dostępu do wody z instalacji dla pozostałych jej użytkowników. Niezbędne jest szybkie i sprawne dostanie się do miejsca wystąpienia rozszczelnienia i naprawy ubytku. Niezależnie od przyczyny awarii, pierwszym krokiem do jej usunięcia jest zapobieganie powiększania się wycieku, tym samym odcięcie dopływu wody do instalacji. Kolejnym krokiem jest oszacowanie strat. Należy zlokalizować zawór wody i zakręcić go. Niekiedy wymagane będzie poinformowanie zarządcy budynku, ponieważ zawór wodny doprowadzający wodę do całego budynku jest pod jego nadzorem.

Lokalizacja przecieku

Jeśli rurociąg prowadzony jest na zewnątrz ścian, to problem jest nieco łatwiejszy do rozwiązania, gdyż łatwo znaleźć miejsce przecieku. Gorzej, jeśli rury są prowadzone w szachcie lub są wkute w ścianę, co jest najczęściej spotykaną możliwością, szczególnie w budynkach mieszkalnych. Wówczas można liczyć się z koniecznością kucia ściany czy posadzki w celu dostania się do nieszczelnej rury.
Czy zawsze tak musi być? Niekoniecznie. Właśnie dlatego warto zlecić wykrycie miejsca nieszczelności na instalacji wodnej specjalistycznej firmie. Fachowcy w dziedzinie wykrywania przecieków są wyposażeni w profesjonalny sprzęt oraz ogrom wiedzy. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii oraz wyspecjalizowanych metod lokalizowania nieszczelności można uniknąć kosztownych remontów i kucia.

Metody wykrywania przecieków

Metody wykrywania przecieków zawsze są dobierane przez fachową ekipę adekwatnie do problemu. Nie w każdym przypadku będzie potrzebna lub możliwa inspekcja kamerą termowizyjną, czy kamerą samojezdną, gdyż warunki (np. średnica rurociągu) mogą nie pozwolić na ich wykorzystanie. Pierwszym wyborem powinny być metody, które nie są inwazyjne dla budynku. Jeśli uda się z dużą dokładnością wykryć przeciek w ten sposób, wtedy unikniemy kosztownych remontów i brudnych prac. Warto zatem pozwolić fachowcom na wykorzystanie najnowszych osiągnięć techniki w zakresie lokalizowania nieszczelności.

Wykrywanie przecieków – fachowcy

Dodatkowym atutem wynajęcia specjalistów do wykrywania nieszczelności jest możliwość usunięcia awarii także w sposób bezinwazyjny. Nie w każdym przypadku będzie to możliwe, ale coraz nowsze zasoby na rynku pozwalają na coraz częstsze wykorzystanie ich do bezinwazyjnego uszczelniania rur. Co więcej, taka usługa daje nam dodatkową gwarancję, że awaria nie powtórzy się w przyszłości.

Powierzenie zadania wyspecjalizowanym fachowcom pozwoli zaoszczędzić nerwy i czas. Inżynierowie i technicy, dla których wykrywanie przecieków z instalacji wodnych nie stanowi żadnej trudności, to nieoceniona pomoc przy wystąpieniu awarii. Dobiorą najlepszą metodę, a jeśli ona nie pozwoli na dokładne zlokalizowania miejsca wypływania wody z instalacji, wspomogą się dodatkowymi możliwościami przy wykorzystaniu wysokiej klasy specjalistycznego sprzętu. Wykwalifikowany technik, który potrafi obsłużyć urządzenie pomiarowe, jest gwarantem dobrze wykonanego zadania, dzięki czemu sprawnie i szybko można przystąpić do usuwania skutków awarii. Warto zaufać dobrym fachowcom.

Similar Posts