Dom i Ogród

Jak działają promienniki podczerwieni?

Jak działają promienniki podczerwieni?

Pośród opcjonalnych form ocieplania domów odnajdziemy, pomiędzy innymi promienniki elektryczne podczerwieni. Marketing przedstawia tenże rodzaj ocieplania jako komfortowy, zdrowy, nieszkodliwy – unikając jednocześnie rozmowy o kosztach bądź zapewniając, iż będą one porównywalne z ogrzewaniem węglowym.

Ciężko w to wierzyć, jeśli promienniki wspierane są prądem, jaki do tanich zarzewi ciepła nie należy. Promienniki podczerwieni, to narzędzia wykorzystujące energię elektryczną w ciepło pod formą światła podczerwonego.

Skąd się bierze fala podczerwona?
Krótkofalowy żarnik kwarcowo-halogenowy umieszczony w danym narzędziu to szklana rurka w jakiej znajduję się żaroodporne włókno wolframowe. Całość jest przeprowadzona spirytusem szlachetnym. W czasie załączenia narzędzia przepływ sił ogrzewa włókno wolframowe mające temperaturę 2130° wysyłając falę infraczerwoną. Za żarnikiem znajduję się elektro-polerowany aluminiowy z przymieszką miedzi reflektor, dzięki któremu przekazywane fale są wytyczone na określoną przestrzeń.

Reguły funkcjonowania promienników podczerwieni
Promienniki podczerwieni stosują światło IR do odprowadzania ciepła. Fale podczerwone zapewniają ciągły podział temperatury w pełnym miejscu, dzięki czemu tworzone są jak najbardziej odpowiednie warunki. Grzejniki ciepła palą nie powietrze, natomiast przedmioty, ściany i wprost osoby, jakie są w zasięgu światła urządzenia. Technika owa gwarantuje znakomite parametry grzewcze nie jedynie wewnątrz pomieszczeń, lecz również na zewnątrz.

Wykorzystanie promienników podczerwieni
Reguła funkcjonowania promienników podczerwieni powoduje, iż są to narzędzia jeszcze chętniej wykorzystywane zarówno w celu domowym, jak również w pozostałych miejscach, np. restauracjach, barach, kawiarniach oraz hotelach, natomiast również w miejscach połączonych z przemysłem oraz uprawą – halach przemysłowych, tuczarniach, wylęgarniach i składach. Poza tymże, iż są urządzaniami zdecydowanie bardziej wydajnymi oraz oszczędnymi aniżeli standardowe piece, to dodatkowo w wypadku usterki nie powodują żadnego ryzyka dla otoczenia naturalnego i osób oraz zwierząt znajdujących się w ich otoczeniu, dodatkowo zapewniają zdecydowanie większą swobodę w kontrolowaniu ocieplania wnętrz.

TeoTerm – dystrybucja promienników podczerwieni.

Similar Posts