Biel jest ponadczasowa. Dzięki swojej uniwersalności pasuje do każdego pomieszczenia, a tak łatwa w łączeniu z innymi kolorami, daje duże pole do aranżacyjnego popisu. Od jakiegoś czasu jest też po prostu modna. Podstawę stanowi oczywiście biała farba do ścian. W tym artykule podpowiemy Ci jednak, z czym tę biel połączyć, żeby zyskać piękną, inspirującą kuchnię.
Podsumowanie artykułu:
- Farba do ścian to podstawa tworzenia jakiejkolwiek aranżacji. Z tego artykułu dowiesz się, z czym połączyć białe ściany w kuchni, żeby pomieszczenie stało się oryginalne i klimatyczne.
- Biel i drewno? A może siła klasycznego kontrastu czerni i bieli? To tylko dwie z opisanych tutaj propozycji.
- Kluczem do sukcesu jest wybranie dobrej jakościowo farby do ścian, dlatego przeczytaj i sprawdź, na co zwrócić uwagę przy jej zakupie, żeby nie popełnić błędu.
Połączenie numer 1 – biel i drewno
Wyobraź sobie białą farbę na ścianach, białe fronty szafek, a do tego drewnianą podłogę i blaty. Coś pięknego! Sukces tego połączenia tkwi w minimalizmie ocieplonym naturalnym materiałem. Na drewno warto postawić również w dodatkach: deskach do krojenia, sztućcach i doniczkach, a do tego dorzucić zieleń w postaci ziół i kwiatów. Taka aranżacja jest niezwykle schludna i elegancka, a jednocześnie lekka i zachęcająca do przebywania w kuchni, nie tylko podczas gotowania.
Połączenie numer 2 – ponadczasowy kontrast bieli i czerni
Czerń i biel to klasyczne zestawienie kolorów, które w ostatnim czasie wraca do łask. Kuchnię, w której postawiłeś na białą farbę do ścian, wyposaż w czarny stół, czarną armaturę i czarne akcesoria, takie jak pojemniczki na przyprawy, kubki i garnki, a zyskasz arcy-elegancką, wręcz ekskluzywną przestrzeń. W takim połączeniu warto wprowadzić również lakierowane fronty wykończone połyskiem – bo skoro cała aranżacja jest dynamiczna i wyrazista, meble też powinny takie być.
Połączenie numer 3 – biel i cegła
Było już o kuchni ocieplonej drewnem lub drewnopodobnymi elementami, to teraz pora na nieco surowszą propozycję, ale zdecydowanie oryginalną i klimatyczną. W niej ściany kuchni są tylko w niewielkiej części pokryte białą farbą do ścian (www.farbyjedynka.pl), bo poza tym wyłożone są cegłą. Im bardziej nadwyrężona i wiekowa, tym lepiej! To inspiracja przede wszystkim dla tych osób, które dysponują mieszkaniem lub domem w starym budownictwie, w którym te cegły były i zadaniem jest wyłącznie je wyeksponować i zabezpieczyć.
Połączenie numer 4 – biała kuchnia w stylu retro
Retro i vintage – to jedne z najczęściej używanych słów w kontekście aranżacji i dekorowania wnętrz w ostatnich latach. Nic dziwnego, bo taki styl to gwarancja ciepłego, przytulnego pomieszczenia, w którym po prostu chce się przebywać. W kontekście białej kuchni tradycyjny urok zyskasz, łącząc białe ściany z białymi frontami, ale w rustykalnym wydaniu – z kratowanymi witrynami, wzbogacane delikatnie pozłacanymi uchwytami w opływowych kształtach. Kluczowe są również dodatki w naturalnych kolorach: brązie, beżach, pudrowym różu.
Biała farba do ścian – jak wybrać najlepszą?
Biała ściana to podstawa każdej z wymienionych aranżacji, dlatego tak ważne jest, by sięgnąć tylko po dobre farby. A to nie jest tak oczywisty wybór, bo produktów na rynku wiele; nie chodzi już bowiem tylko o kolor, ale także dodatkowe właściwości, jak efekt wykończenia, trwałość, jakość krycia, obecność powłok antyrefleksyjnych czy takich, które pozwolą na wyczyszczenie ubrudzonej ściany choćby mokrą ściereczką.
Najlepiej pokazać to na przykładzie, więc weźmy pod lupę białą farbę Jedynkę Perfekcyjną Plus. Co ją wyróżnia? Zwiększona trwałość, jeszcze dokładniejsze krycie, matowe wykończenie i antyrefleksyjna powłoka, maskująca niedoskonałości pod nią. W dodatku ma minimalną zawartość Lotnych Związków Organicznych, więc farba jest po prostu zdrowsza.
To co, stawiasz na białą, stylową kuchnię? Wybierz jedną z podanych przez nas inspiracji, a oryginalne i przytulne pomieszczenie masz jak w banku