Porady

W jakie usługi warto zainwestować jeżeli posiadamy lodowisko?

W jakie usługi warto zainwestować jeżeli posiadamy lodowisko?

W okresie zimowym jazda na łyżwach jest jednym z najpopularniejszych sportów. Nie wymaga ona wyjazdu w określony teren, tak jak ma to miejsce w przypadku jazdy na nartach, co dla wielu osób jest bardzo dużą zaletą. Można ją uprawiać niemal wszędzie, gdzie znajduje się lodowisko.

Jednak to powoduje, że z roku na rok możemy obserwować rosnącą liczbę sezonowych lodowisk, a ich właściciele muszą postarać się o odpowiednią jakość, aby przyciągnąć do siebie klientów. Dlatego też, jeżeli posiadamy lodowisko, warto zastanowić się, w jakie usługi zainwestować, aby utrzymać dobry poziom i zadowolić osoby, które do nas przychodzą.

Przede wszystkim jakość

Zdecydowanie pierwszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę na lodowisku jest jakość lodu. Odpowiednie dbanie o nią wiąże się z inwestycją, jaką jest odpowiedni sprzęt, ale z pewnością zwróci się ona w ciągu sezonu. Konserwacja lodowiska jest rzeczą, którą powinniśmy dopasować do naszych potrzeb. Jeżeli mamy dużą ilość klientów, to może być konieczne podstawowe czyszczenie go nawet kilka razy dziennie. Dodatkowo warto po każdym dniu jazdy warto zadbać o dokładniejsze jego czyszczenie, które uwzględni także ręczne wyrównanie dużych ubytków lodu. Natomiast raz w miesiącu warto sprawdzić stan całej instalacji, która utrzymuje lodowisko we właściwym stanie.

Udostępnianie lodowiska grupom zorganizowanym

Kolejną rzeczą, z której coraz chętniej korzystają klienci jest wypożyczalnia lodowisk. Jest to usługa przeznaczona dla dużych podmiotów, takich jak szkoły, klub sportowe czy ośrodki sportu i rekreacji. W ramach niej możemy zaoferować wypożyczenie lodowiska na określony czas. W zależności od potrzeb danego klienta oraz naszych oczekiwań, czas ten może być ustalany indywidualnie. Znajdziemy zarówno osoby, którym zależy na wypożyczeniu lodowiska na kilka dni, jak i takie, które chcą korzystać z niego przez cały sezon.

Podsumowując, jeżeli posiadamy własne lodowisko i chcemy, aby było one chętnie odwiedzane, musimy przede wszystkim zadbać o jego odpowiednią konserwację, która pozwoli nam utrzymać wysoką jakość. Warto też rozważyć wypożyczenie go grupom zorganizowanym lub ośrodkom, które są tym zainteresowane. Nie należy jednak zapominać, aby nawet w okresie wypożyczenia troszczyć się o właściwą jakość lodu.

Filpol – konserwacja i utrzymanie lodowisk.

Similar Posts