Porady

Regulacja drzwi balkonowych – zrób to sam!

Regulacja drzwi balkonowych – zrób to sam!

Możliwość regulacji plastikowych drzwi i okien to przydatna i konieczna funkcja, jaką posiadają wszystkie przeszklone elementy z PVC. Plastikowe drzwi balkonowe wymagają regulacji zaraz po zamontowaniu, a czasami również po czasie używania. Dowiedz się, jak wyregulować je samodzielnie!

 

Rozregulowane drzwi balkonowe

Najczęściej nieprawidłowe (zbyt ciężkie otwieranie lub niedomykające się drzwi) działanie drzwi balkonowych da się zauważyć od razu po zamontowaniu. Nowe drzwi i okna z PCV zwykle wymagają regulacji po założeniu i nie jest to oznaka wadliwości materiałów. Konieczność regulacji pojawia się również po jakimś czasie od zamontowania, a wynika to z eksploatacji mechanizmu. Wskazówką informującą o tym, że drzwi balkonowe należy wyregulować, jest:

  • Przedostawanie się zimnego powietrza do domu, co świadczy o tym, że drzwi mogą być nieszczelne.
  • Drzwi balkonowe skrzypią i bardzo ciężko je zamknąć.
  • Na szybkie pojawiają się pęknięcia lub rysy.

Do regulacji drzwi balkonowych można wezwać fachowca, korzystając z gwarancji albo płacąc. Można również spróbować zrobić to samodzielnie.

 

Jak wyregulować drzwi balkonowe z plastiku

Po zauważeniu nieprawidłowego działania drzwi balkonowych należy jeszcze zlokalizować przyczynę takiego zdarzenia. Czasami jest to wadliwie działająca klamka, a czasami dochodzi do opadnięcia drzwi z powodu ich ciężaru. Bez względu na rodzaj uszkodzenia drzwi należy otworzyć, by dokładnie zbadać stan uszczelki i przyjrzeć się zawiasom. Korzystając z sześciokątnych kluczy, należy dokręcić i wyregulować lub wymienić zawiasy. W przypadku bardziej skomplikowanych napraw warto zdecydować się na wezwanie specjalisty, by nie utrwalać powstających uszkodzeń.

 

Regulacja drzwi balkonowych cena

Dokładny koszt regulacji drzwi balkonowych zależy od rodzaju usterki i czasu poświęconego na naprawę. Do czasu gwarancji korzystanie z pomocy fachowca jest darmowe, dlatego warto z tego korzystać, kiedy wydaje nam się, że drzwi zaczynają działać nieprawidłowo. Po czasie gwarancji drobne mechanizmy wymagające regulacji będą nas kosztowały około kilkudziesięciu złotych. Za naprawę klamki czy wymianę zawiasów zapłacimy od 250 do 300 zł. Najdroższa będzie wymiana szyby, której koszt może sięgać nawet 350 zł, a do ceny wykonania należy doliczyć również cenę materiałów. Z tego względu dobrze jest sprawdzić okna i drzwi balkonowe od razu po zamontowaniu, a wszelki opór, czy problemy w zamykaniu należy od razu zgłaszać lub samodzielnie wyregulować. 

Similar Posts