Dom i Ogród

Postaw na uniwersalne środki czyszczące i niższe koszty sprzątania

Postaw na uniwersalne środki czyszczące i niższe koszty sprzątania

Dbanie o porządek i czystość w swoim domu czy mieszkaniu to często ciężka, ale bardzo potrzebna praca. Przez bardzo szeroką ofertę różnych specjalistycznych preparatów do czyszczenia konkretnych powierzchni łatwo się pogubić. Często wydaje się, że poradzenie sobie z pozornie nieskomplikowanymi porządkami w swoim mieszkaniu wymaga użycia nawet kilkunastu różnych środków czyszczących. Inny środek do przecierania blatów, inny do mycia szyb, kolejny do sprzętu AGD i do łazienki. Czy faktycznie jest to tak złożone zadanie? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, zapoznając z ofertą uniwersalnych środków czystości dostępną na naszym rodzimym rynku.

Uniwersalne środki czystości – oszczędność czasu i pieniędzy

Specjalistyczne preparaty nie są oczywiście złym rozwiązaniem, jednakże ich koszty są znaczące. Nie zawsze są też konieczne. Dodatkowo ciągła zmiana preparatów w trakcie czyszczenia potrafi znacząco wydłużyć jego czas. Czas, który zamiast na sprzątanie można przeznaczyć na inne, przyjemniejsze aktywności. Wobec potrzeby zaoszczędzenia pieniędzy i uzyskania nieco więcej wolnych chwil dla siebie, warto zastanowić się nad rozwiązaniami bardziej uniwersalnymi. Są coraz popularniejsze, a jako przykład można wymienić uniwersalną piankę do czyszczenia firmy Ludwik. Przeznaczona jest ona do mycia wszystkich powierzchni zmywalnych w całym domu, niezależnie od materiałów z jakich te są wykonane. Eliminuje to potrzebę gromadzenia wielu innych środków czyszczących.

Mleczko czyszczące – na uporczywe zabrudzenia

Na bardziej uporczywe plamy i zabrudzenia, przydatne może okazać się mleczko czyszczące o uniwersalnym zastosowaniu. Preparat tego typu skutecznie walczy z bardziej trudnymi zanieczyszczeniami, ale także z tłuszczem, a nawet nalotami z kamienia oraz rdzy. Dobrej jakości mleczka tego typu nadają się idealnie do czyszczenia wszelkich sprzętów AGD w kuchni, zwłaszcza kuchenek. Można stosować je także do powierzchni łazienkowych takich jak brodziki i wanny, do glazury, terakoty oraz wszelkich powierzchni emaliowanych lub chromowanych. Mleczko czyszczące nie matowi powierzchni i nadaje jej przyjemny dla oka połysk. 

Płyn uniwersalny – świeżość i czystość

Warto zwrócić uwagę jeszcze na płyny uniwersalne. Przeznaczone są do czyszczenia wszelkich powierzchni z zabrudzeń i tłuszczu. Co ważne, preparaty tego typu nie pozostawiają po sobie smug i maskują też nieprzyjemne zapachy. Występują w różnych wersjach zapachowych, więc każdy jest w stanie znaleźć środek idealnie dobrany pod swoje upodobania.

Similar Posts