Porady

Poliwęglan – uniwersalny materiał budowlany

Poliwęglan – uniwersalny materiał budowlany

Produkty poliwęglanowe są stosowane już od ponad 20 lat, ale stosunkowo niedawno stały się popularne. Z chemicznego punktu widzenia są to polimery – estry kwasu węglowego. Są stosunkowo łatwe w produkcji i niedrogie natomiast posiadają wiele cennych właściwości. Poliwęglan jest materiałem wyjątkowo wytrzymałym, a przy tym lekkim – najlepszym dowodem na to jest wykorzystywanie go na przykład w produkcji szyb do kabin w samolotach, statkach, kasków pilotów i kierowców rajdowych.

Poliwęglan jest przezroczysty, ale można go zabawić na dowolny kolor. Jest wyjątkowo odporny na urazy mechaniczne – stłuczenie pod wpływem uderzenia, ścieranie, a także nie zmienia swoich właściwości pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jest również łatwy w obróbce. Obecnie najczęściej wykorzystywany jest w budownictwie jednorodzinnym, ale ma również szereg innych zastosowań w konstrukcjach większych obiektów.

Gdzie zamówić produkty poliwęglanowe?

Pełną ofertę produktów poliwęglanowych oferuje częstochowski Robelit – jeden z najdłużej działających na runku i największych dystrybutorów. Na stronie robelit.pl można znaleźć między innymi: płyty poliwęglanowe lite, płyty profilowane, maty ochronne, różnego rodzaju pokrycia dachowe, płyty faliste, wyposażenie do ogrodów i szklarni, a także wszelkie narzędzia i materiały niezbędne do montażu. Robeli prowadzi również szkolenia i usługi doradcze, a na stronie robelit.pl można zapoznać się z przykładowymi realizacjami, a także pobrać broszury ze szczegółowym opisem rozwiązań konstrukcyjnych i rysunkami technicznymi. Dewiza firmy brzmi „Z produktami Robelit bezpiecznie”. Wszystkie produkty poliwęglanowe z oferty robelit.pl mają odpowiednie certyfikaty i mogą być wykorzystywane w budownictwie zgodnie z przepisami i prawem budowlanym.

Przykłady zastosowania produktów poliwęglanowych

Produkty poliwęglanowe najczęściej stosowane są w postaci płyt. Znajdują zastosowanie w konstrukcjach zadaszeń, szklarni, przezroczystych i półprzezroczystych ścianek działowych, balkonów. Z poliwęglanów wykonywane są półki i regały sklepowe i magazynowe a także bannery, tablice informacyjne i standy na materiały reklamowe. Również większe konstrukcje typu pływalnie, siłownie i inne obiekty sportowe wykorzystują ściany z poliwęglanu. Również z poliwęglanu wytwarzane są przezroczyste płyty ochronne oddzielające pracowników od klientów na przykład w bankach, urzędach pocztowych i aptekach.

Similar Posts