Dom i Ogród

Biała kuchnia z drewnem – aranżacje, inspiracje i pomysły łączenia płytek w kuchni

Biała kuchnia z drewnem – aranżacje, inspiracje i pomysły łączenia płytek w kuchni

Kuchnia w kolorze białym to prawdziwy hit oraz rozwiązanie, które skutecznie opiera się stale zmieniającej się modzie. Decydując się na takie rozwiązanie możemy być pewni tego, że pomieszczenie będzie estetyczne oraz w pełni funkcjonalne

Kuchnia coraz częściej jest centralnym punktem domu lub mieszkania. Już dawno to pomieszczenie przestało być tylko i wyłącznie miejscem przygotowania posiłków, a stało się miejscem rodzinnych i towarzyskich spotkań. Dlatego tak dużą uwagę warto zwrócić na jej aranżację. Kluczowe są zarówno meble i sprzęt AGD, ale również płytki. Na szczęście producenci oferują ogromny wybór np.: w sklepie klink.pl.

Interior of spacious kitchen with white walls and floor, white countertops with built in sink and cooker and wooden cupboards. 3d rendering

Na co zwracać uwagę wybierając płytki do kuchni?

W przypadku płytek kuchennych przede wszystkim warto kierować się designem, który powinien być dopasowany do przyszłych mebli, sprzętu AGD oraz ogólnie wszystkiego, co w kuchni będzie. Stworzenie spójnej całości jest najlepszym rozwiązaniem i pozwoli uniknąć kłopotów aranżacyjnych. Dotyczy to zarówno białych kuchni z elementami przełamującymi, jak również kuchni, które w stu procentach są w bieli. Inne ważne aspekty to oczywiście dopasowanie rozmiaru płytek do powierzchni, odporność na uszkodzenia, łatwość obróbki i efektywność łączenia z innymi materiałami.

New bright modern kitchen with built in oven and chrome water tap and a wooden table top

Płytki drewnopodobne w kuchni

Ogromną popularnością cieszą się płytki drewnopodobne, głównie dlatego, że swoim wyglądem idealnie przypominają drewno – najbardziej znany i powszechny materiał dekoracyjny. Płytki można wybrać w kolorze ciepłym, który świetnie będzie się konfrontował z białymi ścianami i meblami kuchennymi. Producenci oferują również płytki bielone, które będą świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą kuchnię zaaranżować całości w tej kolorystyce.

Kamień – materiał ponadczasowy

Granit, marmur, łupki – to materiały, z których wykonywane są najpiękniejsze płytki kuchenne, zarówno ścienne, jak również podłogowe. Podłogi z kamienia naturalnego to rozwiązanie dla osób, które przede wszystkim chcą postawić na wysoką estetykę, bardzo dużą trwałość, ponadczasowość rozwiązania oraz przede wszystkim przepiękny minimalizm. Wybierając płytki z kamienia sprawimy, że całość aranżacji będzie udana, gdyż z tego samego materiału możemy wykonać również parapety, blaty kuchenne, okładziny międzyszafkowe oraz okładzinę przy płycie indukcyjnej.

Kitchen cabinet on white and black ceramic tiles floor background, view from above. 3d illustration

Kuchnia w totalnej bieli

dziennikwschodni.pl Jakie płytki na ścianę i podłogę do białej kuchni. Kuchnie w totalnej bieli– jeżeli chcemy osiągnąć satysfakcjonujący efekt to zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest po prostu postawienie na prostotę, która w takich miejscach, jak kuchnia najlepiej zdaje egzamin.

Similar Posts