Uncategorized

Urban grilling – grilluj na swoim balkonie

Urban grilling – grilluj na swoim balkonie

Gdy nie mamy ogrodu lub działki, a w wielkomiejskiej zabudowie dysponujemy jedynie balkonem, nie mamy możliwości skorzystania z klasycznego grilla węglowego albo gazowego. Wiązałoby się to z naruszeniem przepisów prawnych związanych z zagrożeniem pożarowym. Na szczęście w takim przypadku możemy użyć grilli elektrycznych. Na wielu z nich przygotujemy doskonałe potrawy, takie jak w prawdziwej restauracji.

Grille elektryczne na balkonie – ich zalety

Podstawową zaletą grilli elektrycznych jest to, że grillujemy na nich potrawy bez ognia i dymu. Nie wywołamy zatem przez nie zagrożenia pożarowego, a jednocześnie nie będziemy przeszkadzać naszym sąsiadom z mieszkań znajdujących się tuż obok. Grille elektryczne są oprócz tego bardzo proste w obsłudze. Wystarczy je podłączyć do prądu i wyregulować temperaturę przy użyciu pokrętła, by już po kilku minutach możliwe było umieszczenie na ich ruszcie swoich ulubionych produktów. Oszczędzamy przez to czas, który możemy przeznaczyć na szereg innych działań przygotowawczych czy też na rozmowy w gronie bliskich. Równie istotną zaletą grilli elektrycznych jest równomierne smażenie. Kładąc na ich ruszt mięso, rybę czy warzywa, możemy liczyć zatem, że będą one przy odpowiednim czasie grillowania upieczone w punkt i unikniemy ich przywierania do rusztu oraz innych elementów grilla. Co więcej, dzięki dostępności wielu modelów grilli możemy postawić zarówno na sprzęt o dużych wymiarach, pozwalający na przygotowanie potraw dla większej grupy gości, jak i na proste w przenoszeniu grille kompaktowe. To bardzo ważne przy urban grilling, gdzie liczą się detale.

Jaki grill elektryczny warto kupić?

Na rynku dostępna jest cała gama grilli elektrycznych, z których możemy skorzystać przy grillowaniu na balkonie. Czołowe pozycje w rankingach popularności zdobywa jednak sprzęt od renomowanej amerykańskiej marki Weber, która już od wielu lat zaopatruje w grille klientów na całym świecie.

Przykładem grilla elektrycznego, który doskonale sprawdzi się na balkonie, jest Weber Q1400 ze stojakiem. Na grillu Weber Q1400 upieczemy swoje ulubione potrawy – kiełbaski, łososia z warzywami czy przepyszne burgery będące symbolem wielkomiejskich posiłków. Powierzchnia rusztu 43×32 cm daje duże możliwości, umożliwiając przyrządzenie potraw dla dużej grupy osób. Ten grill z płynną regulacją temperatury pozwala na swobodne gotowanie na balkonie, bez większego wysiłku. Wyposażony jest on w stoliki boczne, na których możemy położyć grillowane produkty przed, jak i po grillowaniu. Dzięki temu grillowanie balkonowe jest proste i wygodne.

Jeśli zależy nam z kolei na grillu kompaktowym, który z powodzeniem zmieści się na balkonowym stoliku, doskonałym rozwiązaniem będzie grill Weber Q2400 o wymiarach 36.9×80.1×49.6 cm (wysokość/szerokość/głębokość). Oprócz możliwości płynnej regulacji temperatury wyróżnia się on tym, że zastosowane w nim zostały aluminiowe wkładki zatrzymujące ciepło. Jednocześnie jest to sprzęt wyprodukowany z najwyższej jakości materiałów, zapewniających jego wieloletnie użytkowanie, bez utraty doskonałych właściwości grillowania. Jego żeliwny ruszt został bowiem dodatkowo pokryty emalią porcelanową, a rama z nylonu wzmocniona włóknem szklanym. Ta unikalna konstrukcja sprawia, że grill Weber Q2400 cieszy się bardzo dużą popularnością wśród wszystkich amatorów grillowania.

Korzystając z grilli elektrycznych renomowanych marek, takich jak te od Webera, możemy zyskać pewność, że grillowane na balkonie potrawy spełnią oczekiwania naszych gości względem smaku i aromatu. Dzięki temu urban grilling będzie dla nas niezapomnianym przeżyciem.