Porady

Jakie sztućce dla gastronomii wybrać do lokalu gastronomicznego?

Jakie sztućce dla gastronomii wybrać do lokalu gastronomicznego?

„Nie ma bardziej szczerej miłości niż miłość do jedzenia” – to zdanie wypowiedział kiedyś George Bernard Shaw i niewątpliwie jest w nim ziarnko prawdy. Wyjście do restauracji z rodziną, przyjaciółmi czy drugą połówką jest dla wielu osób momentem szczególnym – mogą miło spędzić czas, zrelaksować się i oczywiście zjeść coś pysznego. Prowadząc lokal gastronomiczny, warto zatem zadbać o to, aby wszystkie jego elementy do siebie pasowały i się wzajemnie uzupełniały. I tutaj pojawia się pierwszy dylemat: na jaką zastawę i inne akcesoria warto się zdecydować?

Wybór odpowiednich sztućców dla gastronomii jest bardzo istotny, gdyż eleganckie podanie potraw to jedno, ale odpowiednia oprawa talerza również ma niebagatelne znaczenie. W tym artykule przyjrzymy się bliżej poszczególnym kolekcjom sztućców dostępnych na rynku oraz podpowiemy naszym czytelnikom, jakie aspekty warto wziąć pod uwagę, zanim podejmiemy decyzję o zakupie konkretnych modeli.

Sztućce dla gastronomii – jakie artykuły wybrać?

Sztućce dla gastronomii możemy podzielić ze względu na rodzaj zastosowanego do ich produkcji materiału, design czy trwałość. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę, z jakiego surowca zostały wykonane. Najbardziej popularna jest stal szlachetna, która jest niezwykle trwała i wytrzymała, a dodatkowo charakteryzuje się wyjątkową twardością. Każdy użytkownik, który chociaż raz zakupił sztućce dla gastronomii, z pewnością zwrócił uwagę na dwuliczbowe oznaczania, które zostały umieszczone przez producenta przy każdym artykule. Pierwsza liczba oznacza zawartość chromu, natomiast druga – niklu. Im większa liczba, tym większa domieszka tych stopów w zakupionych sztućcach.

Sztućce można również podzielić ze względu na design. Obecnie na rynku dostępny jest tak szeroki wybór produktów, że zarówno fani minimalistycznych rozwiązań, jak i miłośnicy nieco bardziej ekstrawaganckich akcesoriów kuchennych znajdą coś dla siebie! Przed dokonaniem zakupu należy również sprawdzić, czy wybrany przez nas zestaw sztućców może być myty w zmywarkach gastronomicznych. Jest to z pewnością bardzo duże ułatwienie w codziennej pracy.

Sztućce Eternum – dlaczego warto postawić na artykuły od tego producenta

Eternum to firma, która powstała w Belgii w 1924 roku. Od początku swojej działalności specjalizuje się w produkcji najwyższej klasy sztućców, które są dedykowane profesjonalnej gastronomii. Producent stawia na ciekawy design, a dzięki zastosowaniu trwałych materiałów (m.in. stali nierdzewnej), zakup tych artykułów jest inwestycją na wiele lat! Jakie kolekcje przygotował dla swoich klientów?

1. Eternum Alaska

Ta kolekcja zdecydowanie przypadnie do gustu zwolennikom eleganckich i gustownych rozwiązań. Całość została wykonana z polerowanej stali szlachetnej, która nie tylko pięknie wygląda, lecz także jest niezwykle trwała. Charakterystycznym elementem Eternum Alaska jest ich wąski kształt – mają delikatne i subtelne linie.

2. Eternum Ascot

Eternum Ascot to kolekcja, która została wykonana ze stali nierdzewnej. Dzięki wysokiej zawartości chromu i niklu produkty są odporne na ścieranie, pięknie się błyszczą i mają właściwości antykorozyjne. Sztućce dla gastronomii z tej linii wyróżnia przede wszystkim minimalistyczny design, a wszystkie produkty są pozbawione zdobień – proste i klasyczne.

3. Eternum Sonate

Ta kolekcja z pewnością skradnie serca tym, którzy szukają niebanalnych rozwiązań do swoich lokali gastronomicznych oraz gospodarstw domowych. Sztućce z tej linii zostały wyposażone w smukłe, proste rękojeści, które nie tylko pięknie wyglądają, lecz także wygodnie i stabilnie leżą w dłoni. Jeżeli lubisz nowoczesne rozwiązania, to kolekcja Eternum Sonate została stworzona z myślą o Tobie!

4. Eternum Curve

Sztućce z kolekcji Eternum Curve świetnie sprawdzą się zarówno w prestiżowych restauracjach i hotelach, jak i w gospodarstwach domowych. Trzonki sztućców rozszerzają się ku dołowi, dzięki czemu wygodnie się nimi posługuje. Dzięki wysokiej zawartości niklu i chromu wszystkie produkty można myć w zmywarkach gastronomicznych.

Similar Posts