Porady

Ile kosztuje brama dwuskrzydłowa z napędem?

Ile kosztuje brama dwuskrzydłowa z napędem?

Wśród różnych rodzajów bram można wyróżnić bramę dwuskrzydłową z napędem. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat wyboru takiego rozwiązania oraz poznać jego najbardziej istotne aspekty.

Mechanizmy do bram skrzydłowych

Brama dwuskrzydłowa to rozwiązanie, które wymaga odpowiedniego napędu. Otwieranie oraz zamykanie ciężkich skrzydeł możliwe jest dzięki silnikowi elektrycznemu, który funkcjonuje na podstawie mechanizmów mechanicznych lub hydraulicznych. Dzięki temu brama dwuskrzydłowa z napędem może otwierać się na pilota. Wśród głównych zalet takiego rozwiązania można wymienić na przykład otwieranie sekwencyjne, które sprawia, że nie trzeba od razu otwierać całej bramy, aby zrobić przejście.

Szerokość bramy

Podczas wyboru bramy dwuskrzydłowej z napędem elektrycznym warto przede wszystkim zwrócić uwagę na taki aspekt jak szerokość bramy. Dzięki temu będzie możliwe wybranie odpowiedniego do takiego rozwiązania siłownika. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na długość skrzydła danej bramy. Jeśli ma ono dwa metry to optymalny będzie wybór siłownika, którego długość wynosi trzy metry. Dzięki temu brama bez problemów będzie się otwierać i zamykać.

Ciężar bramy

Kolejnym istotnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę wybierając bramę dwuskrzydłową oraz siłownik do niej, jest sam ciężar bramy. W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć bramy o różnej wadze. Są to zarówno bramy lekkie i średnie, jak i ciężkie. Dwa skrzydła bramy ważące po sto pięćdziesiąt kilogramów wymagają sześćset Nm. Dwa skrzydła po dwieście kilogramów potrzebują osiemset Nm. Natomiast brama, której skrzydła ważą po około trzysta kilogramów, wymagają około tysiąc Nm.

Sekwencyjne otwieranie

Bramy dwuskrzydłowe z napędem mogą być wyposażone w tak zwane sekwencyjne otwieranie. Związane jest to z możliwością otwarcia jednego z dwóch skrzydeł, a także niepełnego otwarcia bramy, co ma zastosowanie w wielu różnych sytuacjach. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba za każdym razem otwierać całej bramy oraz tracić na nią miejsca, jeśli jest ono na dany moment niezbędne. Sekwencyjne otwieranie umożliwia wejście pieszemu na teren działki lub bezproblemowe wprowadzenie motocykla lub roweru.

Szerokość słupków

Podczas zakupu bramy dwuskrzydłowej z napędem należy również zastanowić się nad szerokością słupków, które stanowią element ogrodzenia. Muszą być one rozstawione w odpowiedniej szerokości, aby był możliwy montaż siłownika do danej bramy. Słupki o zbyt małym przekroju mogą uniemożliwić zastosowanie tradycyjnego siłownika lub bardzo je utrudnić. W tym przypadku możliwy jest montaż siłownika podziemnego, który jest jednak bardziej zaawansowany niż zwykły siłownik.

Częstość otwierania bramy

Siłownik do bramy dwuskrzydłowej powinien być również w odpowiedni sposób dostosowany do częstości otwierania bramy. Inny mechanizm będzie zastosowany w przypadku bram przydomowych, których nie otwiera się tak często, oraz bram o większej intensywności otwierania. W przypadku bramy przydomowej nie są wymagane mechanizmy do intensywnej pracy. Takie mechanizmy warto zastosować, jeśli brama jest dość często otwierana, czyli występuje ponad pięćdziesiąt cykli dziennie.

Rodzaje siłowników

Wiele osób zastanawia się, ile kosztują bramy dwuskrzydłowe z napędem. Z całą pewnością cena bramy związana jest z wyborem konkretnego rodzaju siłownika. W obecnych czasach w sprzedaży dostępne są dość różne siłowniki do bram. Wśród nich można wymienić następujące:
– siłowniki z napędem śrubowym, które stanowią dość uniwersalne rozwiązanie w przypadku bram dwuskrzydłowych,
– siłowniki z ramieniem łamanym, które bardzo dobrze sprawdzą się w przypadku szerokich słupków,
– siłowniki pod powierzchnią gruntu, które stosuje się w przypadku chęci wyeksponowania danej bramy.

Wygląd zewnętrzny bramy

Wygląd zewnętrzny to kolejny istotny czynnik, na który warto zwrócić uwagę podczas wyboru ogrodzenia oraz bramy. Siłowniki, które są dostępne w sprzedaży, są do siebie bardzo podobne, niezależnie od ich rodzaju. Dlatego nie mają większego wpływu na zmianę wyglądu danej konstrukcji i można je wybierać dowolnie, w zależności od swoich preferencji. Siłowniki mogą być tworzone z takich materiałów jak wytrzymała stal lub stopy aluminium.

Wybór napędu

Przed wyborem napędu do bramy warto zdecydować się na konkretny model bramy, ponieważ takie rozwiązanie będzie najbardziej efektywne. Siłowniki są dopasowywane do bramy, a nie na odwrót. Jeśli wybór siłownika nastąpi szybciej to może nie pasować on do wybranej koncepcji bramy. Takie rozwiązanie będzie również miało mniejsze koszty, ponieważ do konkretnej bramy na pewno dostępnych będzie wiele modeli siłowników.

Cena bramy

Brama dwuskrzydłowa z napędem cena to kwestia, która może być bardzo zróżnicowana. W obecnych czasach ceny bram z napędem są różne i w dużej mierze zależne od wielu czynników. Wśród nich wymienia się wybrany model bramy, a także rodzaj zastosowanego siłownika. Tradycyjne siłowniki na pewno będą tańsze niż modele, które montuje się pod ziemią. Jednak wybór konkretnego modelu będzie miał również wpływ na estetykę danego rozwiązania, dlatego warto to w odpowiedni sposób przemyśleć.

Zalety bram

Brama dwuskrzydłowa z napędem to rozwiązanie, które ma szereg korzystnych aspektów. Przede wszystkim charakteryzuje się wyjątkowo wysokim poziomem funkcjonalności podczas użytkowania. Dodatkowo takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i gwarantuje zaoszczędzenie sporej ilości miejsca na działce. Brama z powodzeniem może być otwierana za pomocą pilota, co szczególnie sprawdzi się w wielu przypadkach. Dodatkowo bramy tego rodzaju można znaleźć w sprzedaży w bardzo korzystnej ofercie cenowej.

Partnerem artykułu jest firma Gatigo, oferująca nowoczesne bramy i ogrodzenia. 

Similar Posts