Porady

Jak wybrać odpowiedni klucz udarowy elektryczny?

Jak wybrać odpowiedni klucz udarowy elektryczny?

Potrzebujesz klucza udarowego elektrycznego, ale nie wiesz, jak wybrać ten odpowiedni? Na co zwrócić uwagę, kupując klucz udarowy elektryczny? Na pytania odpowiadamy w poniższym wpisie. Już teraz zapoznaj się z jego treścią! 

 

  1. Do czego służy klucz udarowy elektryczny?
  2. Na co zwrócić uwagę kupując elektryczny klucz udarowy?

Jak wybrać odpowiedni klucz udarowy elektryczny? Aby mieć pewność, że kupuje się odpowiednie urządzenie, warto w pierwszej kolejności określić swoje potrzeby i dostosować do nich parametry dostępnych na rynku narzędzi. Jakie zatem właściwości są istotne? Szczegóły na ten temat znajdziesz w dzisiejszym artykule. Zanim jednak przejdziemy do parametrów, przypomnijmy, do czego dokładnie służy klucz udarowy elektryczny.

Do czego służy klucz udarowy elektryczny?

Standardowy klucz udarowy elektryczny służy do przykręcania oraz odkręcania śrub i nakrętek za pomocą udaru. W porównaniu do narzędzi ręcznych klucz udarowy elektryczny gwarantuje bardziej precyzyjną pracę. Takie urządzenia generują dużo mocy, a możliwość regulacji obrotów pozwala na przykręcanie zarówno na miękko, jak i twardo. 

Gdzie znajdują zastosowanie klucze udarowe elektryczne? Najczęściej urządzenia tego rodzaju wykorzystuje się podczas prac przy samochodzie czy różnego rodzaju konstrukcjach stalowych. Wiele narzędzi dostępnych na rynku posiada dodatkowo adapter, dzięki któremu funkcjonalność takiego klucza udarowego się zwiększa. Adapter możesz wykorzystać do zamontowania odpowiedniej końcówki do wkrętów czy nawet wiertła, co zwiększa możliwości samego narzędzia.

Jaki klucz udarowy elektryczny wybrać? Na jakie parametry zwrócić uwagę i dopasować je do własnych potrzeb, aby mieć pewność, że ostatecznie kupimy najlepsze dla nas narzędzie? Na te pytania odpowiadamy w dalszej części niniejszego artykułu.

Na co zwrócić uwagę kupując elektryczny klucz udarowy?

Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrany przez Ciebie klucz udarowy elektryczny spełni Twoje oczekiwania, koniecznie dopasuj poszczególne parametry urządzenia do swoich potrzeb. Warto jednak wiedzieć, że nawet określenie własnych wymagań niekoniecznie pomoże Ci podjąć ostateczną decyzję. Często problemem jest zdecydowanie, jakiej marki rozwiązanie warto wybrać. W takiej sytuacji można posłużyć się powszechnie dostępnymi rankingami w Internecie – na przykład na stronie majsterkujsam.pl, gdzie znajdziesz listę z aktualnie najpopularniejszymi kluczami udarowymi elektrycznymi, na które warto zwrócić uwagę. 

Jakie parametry elektrycznego klucza udarowego są najważniejsze? Przede wszystkim istotna jest moc narzędzia. Taki klucz udarowy nie powinien mieć mniejszej mocy niż 400 W. Kolejny parametr do moment obrotowy. Właściwość ta wiąże się nierzadko z silnikiem, jaki został w danym narzędziu zamontowany oraz ze średnicą i rodzajem śruby. Im większe złączne części chcesz ze sobą montować, tym większy moment obrotowy będzie Ci potrzeby. Na rynku dostępne są klucze, których moment obrotowy może wynosić od 300 do 1000 Nm.

Kupując klucz udarowy elektryczny, zwróć uwagę także na dołączone do urządzenia akcesoria. Z dodatkowych opcji natomiast warto sprawdzić, czy interesujący nas klucz ma – na przykład – regulację kierunku pracy. Taka funkcja przyda się podczas wiercenia i kręceniu śrub. Niektóre dostępne na rynku rozwiązania wyposaża się również hamulec elektryczny. Element ten odpowiada za zatrzymanie pracy klucza, gdy tylko ściągniemy palec ze spustu.

Poza wspomnianymi parametrami i funkcjami warto sprawdzić wagę samego urządzenia. Właściwość ta jest istotniejsza, jeśli planujesz wykorzystywać klucz udarowy elektryczny podczas wielogodzinnej pracy. Klucz do kół elektryczny to ogromne ułatwienie, szczególnie w przypadku samochodów ciężarowych. Warto więc mieć pod ręką tego typu produkty (w tym oczywiście odpowiednie nasadki), szczególnie że klucz elektryczny udarowy jest obecnie dostępny w bardzo przystępnej cenie, a dzięki niemu zarówno odkręcanie, jak i przykręcanie stanie się o wiele łatwiejsze. Kupując nowy klucz, nie trzeba się martwić o ewentualne uszkodzenia, bo obowiązująca gwarancja sprawia, że producent wymieni klucz na nowy model.

Similar Posts